background img
May 22, 2014
0 1

Samsung Galaxy S5’e 5900 mAh’lik Mugen Power Batarya

Yazar

Samsung Galaxy S5’in 2800 mAh’lik bataryasının performansından memnun olmayan kullanıcılar için Mugen Power harekete geçti ve Samsung Galaxy S5 için 5900 mAh’lik ilk batarya çalışmasını duyurdu. İşte Samsung Galaxy S5’in bataryasını yaklaşık 2 kat güçlendiren Galaxy S5 Mugen Power bataryası ve detaylar.

Akıllı telefonların batarya performanslarından dert yanan kullanıcılar gün içerisinde şarj cihazı-kablo, ek batarya veya bataryalı kılıf ile batarya performansına sorununa çözüm bulma arayışında. Samsung’un WMC 2014’de düzenlediği Unpacked etkinliğinde resmiyet kazandırdığı, 10 milyon satış rakamını geride bırakan yeni amiral gemisinin 2800 mAh’lik bataryasından memnun olmayan kullanıcılar için genişletilmiş/uzatılmış batarya denildiğinde ilk akla gelen marka olan Mugen Power ilk çalışmasını duyurdu. Galaxy S5’in suya ve toza karşı dayanıklı kasa tasarımını korumak için USB girişini slikon destekli kapak ile destekleyen Samsung’un bu hamlesi Galaxy S5 için ek batarya ve bataryalı kılıfların satışa sunulma süresini uzattı denilebilir. Samsung’un USB girişinde kapaklı yapıyı kullanması Galaxy S5 hazırlanacak olan ek batarya ve bataryalı kılıflarda tasarımsal bazı zorlukları geliştiricilerin önüne çıkarsa da Mugen Power, Galaxy S5’in 2800 mAh’lik bataryasını yaklaşık 2 katına çıkaran 5900 mAh’lik ek bataryasını resmi sitesi üzerinden satışa sundu.

Samsung Galaxy S5 Mugen Power 5900 mAh’lik ek batarya Galaxy S5’in global pazarda satışta olan versiyonundaki gibi NFC desteği sunuyor. Kablosuz şarj desteği (Qi Wireless Charging) de sunan 5900 mAh’lik batarya telefonun kalınlığını arttırsa da gün içerisinde pil sorunu yaşamak istemeyen kullanıcılar için kurtarıcı olacaktır. Mugen Power’ın Galaxy S5 için hazırladığı 5900 mAh’lik ek batarya en yazık ki şu anda telefonun suya karşı dayanıklığını götürüyor, 5900 mAh’lik batarya suya karşı dayanıklı değil. Mugen Power’ın çok yakında Galaxy S5 için suya karşı dayanıklı ek batarya çalışmasını duyurmasını bekliyoruz.

5900 mAh’lik Galaxy S5 Mugen Power batarya siyah ve beyaz arka kapak seçenekleriyle birlikte 89.50$’dan satılıyor.

Kaynak : Mugen Power

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın