background img
Nis 23, 2014
0 0

Samsung Galaxy S5 Zoom (Galaxy K) Ortaya Çıktı

Yazar

Samsung’un 29 Nisan’da resmiyet kazandıracağı kamera odaklı yeni telefonu Samsung Galaxy S5 Zoom nam-ı diğer Galaxy K lansman öncesi sızdırıldı. İşte Samsung Galaxy K’nın teknik ve tasarımsal detayları.

Samsung Galaxy S4 modeliyle birlikte amiral gemi modellerine kamera odaklı varyans ekleme stratejisini izlemeye başlayan Samsung  bu stratejisini 11 Nisan’da 155 ülkede satışa sunduğu yeni amiral gemisi Galaxy S5’de de izleyeceği sızdırılan görsel ve detaylarla belli oldu. Nisan ayının ilk günlerinde AnTuTu bencmark test sonucu sızdırılan Samsung Galaxy S5 Zoom modelinin 29 Nisan’da Galaxy K ismi ile lanse edileceğini hazırladığı lansman görseliyle ortaya koyan Samsung, yine telefonunu lansman öncesi sızıntılara kurban verdi.Galaxy S5 ZoomSamsung’un Galaxy S4 Zoom modeli için yapılan eleştirileri dikkate alarak Galaxy K modelini tasarladığı Baidu’da paylaşılan iki görselle ortaya çıktı. Samsung Galayx S4 Zoom modeline göre daha ince bir tasarıma sahip olan Galaxy K, 4.8 inç 720p Super AMOLED ekran paneli, 1.7 GHz hızında çalışan ARM Cortex-A15 tabanlı iki çekirdek + 1.3 GHz hızında çalışan ARM Cortex-A7 tabanlı dört çekirdekten oluşan 6 çekirdekli Exynos 5 5260 işlemci, 2 GB RAM, 10 x optik zoom ve Xenon flaşlı 20 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle Mayıs ayı içerisinde raflarda yerini alacak.

Samsung Galaxy S5 modelinin arka panelinde kullanılan deliklik plastik malzemenin Galaxy K modelinde de yer alacağı paylaşılan görsellerin detayları arasında yer alıyor. Samsung Galaxy S5 Zoom isimlendirmesi yerine Galaxy K ismini tercih ederek Galaxy S5 Mini için de farklı bir isimlendirme tercih edeceğini gösteriyor.

Kaynak : Phone Arena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın