background img
May 13, 2014
0 0

Samsung Galaxy S5 LTE-A (Prime) Modelinin Fiyatı Belli Oldu

Yazar

Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (WMC) 2014’te resmiyet kazanan, 25 milyon satış rakamını geride bırakan Samsung’un yeni amiral gemisinin çok konuşulan 2K ekranlı, metal kasalı “Prime” modeli Hong Kong’da ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy S5 LTE-A (SM-G960S) modelinin fiyatı ve detayları.

Samsung Galaxy S5 ile alakalı ilk sızıntıların başladığı günlerden itibaren en çok konuşulan konuların başında hiç şüphesi telefonun metal kasa tasarımına sahip olacağıydı. Fakat telefonun lansman tarihinin yaklaşmasıyla birlikte metal kasalı Samsung amiral gemi modelinin yine karşımıza çıkmayacağı sızdırılan görsellerle belli oldu. 24 Şubat’ta WMC 2014 kapsamında düzenlenen Unpacked etkinliğinde JK Shin’in ellerinde resmiyet kazanan Samsung Galaxy S5 ilk anda suya karşı dayanıklı kasa kasarımı, parmak izi okuyucu ve nabız ölçer sensörüyle dikkat çekse de özellikle donanımsal özellikleriyle uzun süre eleştirildi. Samsung’un Galaxy S4’de sunduğu Full HD ekran panelinden sonra Galaxy S5’de bu ekran panelini daha yukarıya taşıyarak global pazarda 2K yani 2560 x 1440 piksel görüntüler oluşturabilen ekranların öncüsü olması bekleniyordu fakat Samsung radikal bir kararla amiral gemisinde Full HD ekran paneli ve 2 GB RAM sundu.Samsung Galaxy S5 LTE-A Samsung Galaxy S5 ile birlikte WMC 2014’te resmiyet kazanan Sony Xperia Z2’de 3 GB RAM‘in bulunması Samsung’u eleştirilerin odağı noktasına da getirse Samsung, amiral gemisinin satışlarıyla aldığı kararın yılın ilk yarısında beklenen satışları elde ettiğini gösterdi. 27-28 Mayıs’ta 6 farklı şehirde düzenlenecek etkinlikle  2K ekran paneliyle resmiyet kazanacak olan LG G3‘ün Android platformunda göreceği ilgiyi azaltmak isteyen Samsung amiral gemisinin 2K ekranlı varyansını tanıtmak için gün saydığı iddia ediliyor. Hong Kong‘da Price.com.hk sitesinde SM-G906S model numarasıyla ortaya çıkan Samsung Galaxy S5 LTE-A nam-ı diğer Galaxy S5 Prime teknik özellikleri ve fiyatıyla Android platformunda ses getirecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S4 için de LTE-A destekli Snapdragon 800 işlemcili bir varyansı Android platfromuna kazandıran Samsung, Galaxy S5 için LTE-A destekli varyansı daha Galaxy S4’e göre daha ekren piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung Galaxy S5 LTE-A 5.1 inç 2560 x 1440 piksel 2K ekran paneli, Snapdragon 805 işlemci, 3 GB RAM ve Android 4.4.3 KitKat işletim sistemiyle dikkat çekecek gibi dörünüyor. Teorik olarak 150Mbps bağlantı hızına ulaşabilen telefon özellikle LTE-A desteğinin bulunduğu Amerika’da Samsung’un en etkin telefonu olacaktır.

Samsung Galaxy S5 LTE-A modelinin çıkış tarihi ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmazken telefonun 654 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Kaynak : Gsmarena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın