background img
Nis 8, 2014
0 0

Samsung Galaxy S5 Batarya Performansı

Yazar

Samsung’un WMC 2014 fuarında tanıttığı yeni amiral gemisinin batarya performansı Gsmarena tarafından yapılan testler sonucunda ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy S5’in 2800 mAh’lık bataryasının günlük kullanımda ne kadar dayanacağını gösteren o testin sonuçları ve detaylar.

Galaxy S4 modeliyle kırılması zor bir satış rakamına ulaşan Samsung yeni amiral gemisini küresel pazarda satışa sunmaya hazırlanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklı kasa tasarımı, parmak izi okuyucu, nabız ölçer sensörü ve 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci gibi donanımsal ve tasarımsal özellikleriyle dikkat çeken telefonun 11 nisan’da 155 ülkede satışa sunulacak olan Samsung telefonun Galaxy S4’ün satış rakamını yakalayacağından emin.

Telefonun resmi lansmanının yapılmasından sonra özellikle Samsung’un plastik kasa tasarımından vazgeçmemesi ve 2800 mAh’lik bir pile amiral gemisinde yer vermesi çok eleştirilmişti. Samsung sunduğu yazılımsal özelliklerle 2800 mAh’lik pilin Samsung Galaxy S4’ün piline göre çok daha iyi performans göstereceğini belirtse de 3000 mAh’lik batarya beklentisi çoğu kullanıcıda hayal kırıklığına neden oldu. GsmArena tarafından gerçekleştirilen batarya performans testi Samsung’un yazılımsal olarak sunduğu yeniliklerle 2800 mAh’lik bataryanın beklenenin aksine üstün bir performans sergilediğini ortaya koydu.

Konuşma SüresiGalaxy S5 Batarya Performansİlk olarak 3G üzerinden yapılan konuşma testinde 21 saat 20 dakikalık performans sunan Galaxy S5, selefi Galaxy S4’e göre çok daha iyi kullanım süresi sunuyor. 3000 mAh‘lik bataryaya sahip olan LG G2‘den geride kalan Samsung Galaxy S5 üst segmentteki rakiplerine yakın bir performans sergiliyor.

İnternet TarayıcıGalaxy S5 Browser TestSamsung Galaxy S5 modeli web tarayıcı testinde ise 9 saat 36 dakika yine Samsung Galaxy S4’ü geride bırakıyor fakat LG G2’nin arkasında kalıyor.

Video OynatmaGalaxy S5 Video PerformansiSon olarak telefonun video oynatma performansını test eden Gsmarena ekibi 11 saat 5 dakika ile HTC’nin yeni amiral gemisi One (M8)’in hemen arkasında listede yerini alıyor.

Günde 1 saat 3G üzerinden konuşma, 1 saat internette sörf ve 1 saat video oynatma yapılması durumunda Samsung Galaxy S5’in 2800 mAh’lik bataryası yaklaşık 72 saat kulllanım süresi sunuyor. Günü rahatlıkla çıkartabilecek gibi gözüken 2800 mAh’lik batarya Samsung’un geliştirdiği Ultra Power Saving Mode adı verilen batarya yazılımıyla desteklendiği için minimum pil tüketimini esas alıyor. Güç koruma modu sayesinde %10 şarjı kalmış bile olsa Samsung Galaxy S5 kullanıcılarına 24 saat daha kullanım süresi sunan bu yazılım ekranının griye yakın bir renk alarak sadece temel telefon işlevlerini kullanıcıya sunuyor.

Kaynak : Gsmarena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın