background img
May 21, 2014
0 0

Samsung Galaxy S5 Active İçin İlk Video Sızdırıldı

Yazar

Samsung’un geçtiğimiz sene Galaxy S4 Active modeli ile ilk denemesini yaptığı suya ve toza karşı dayanıklı üst segment akıllı telefon projesine yeni bir cihaz daha katılmaya hazırlanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklı Samsung Galaxy S5 modelinden sonra suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı Galaxy S5 Avtive modeli önümüzdeki günlerde satışa sunmayı planlayan Samsung, yine sızıntılara bir cihazını daha kurban verdi. İşte SM-G870A model numarasıyla raflarda yerini alacak olan Samsung Galaxy S5 Active’in ilk ön inceleme videosu ve detaylar.

Samsung Galaxy S5’i 11 Nisan’da satışa sunan Güney Koreli üretici amiral gemisinin farklı varyansları için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2K ekran paneli, 3 GB RAM ve metal kasa tasarımına sahip Galaxy S5 Prime modeli ile alakalı sızıntı ve iddiların gündemde yer almasından sonra Samsung’un suya ve toza karşı daha dayanıklı üst segment bir cihaz üzerinde çalıştığı iddiaları gündemde yerini almıştı. Samsung Galaxy S5’i suya ve toza karşı dayanıklı plastik kasa kasarıyla satışa sunan Güney Koreli üreticinin Galaxy S5 için Active model çıkarmayacağı Samsung’a yakın isimler tarafından söylense de Samsung Galaxy S5 Active’in ilk ön inceleme videosu Youtube’da yerini aldı.

Amerika’da AT&T operatörü için özel olarak üretilen Samsung Galaxy S5 Active prototibine sahip olan TK Tech ekibi telefonun ilk inceleme videosunu Youtube kanalında yayınladı. Samsung Galaxy S5’de yer alan nabız ölçer sensörüne Galaxy S5 Active modelinde de yer veren Samsung’un Galaxy S5 Active modelinde 5.1 inç 1920 x 1080 piksel Full HD Super AMOLED ekran paneli, 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama, 16 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini sunacağı yayınlanan videoda ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S5 Active modelinin ne zaman satışa sunulacağıyla alakalı henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak : TK Tech (Youtube)

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın