background img
Mar 14, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4’ün Yeni Görselleri Sızdırıldı

Yazar

Samsung Galaxy S4 TasarimSamsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’ün tanıtılmasına artık saatler kaldı. Resmi tanıtım öncesi Samsung Galaxy S4’ün tasarımına ait yeni görseller paylaşıldı. İşte Samsung Galaxy S4’ün paylaşılan o görüntüleri.

Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli 52Samsung tarafından paylaşılan görüntülerden sonra yüksek çözünürlüklü yeni görüntüleri ortaya çıktı. Çin’de piyasaya sürülecek olan çift hatlı Galaxy S4 modelinin paylaşılan ilk görüntülerine buradan bakabilirsiniz. Çin merkezli forumda paylaşılan görsellerden sonra Galaxy S4’ün ilk videosunu da burada sizlerle paylaştık. Tüm bu gelişmelerden sonra Galaxy S4’ün bu tasarıma sahip olacağı iddiası gündeme geldi.

Samsung Galaxy S4 TasarimSamsung Galaxy S4’e ait yeni paylaşılan yüksek çözünürlüğe sahip görüntülerin de daha önce paylaştığımız model ile benzer olması telefonun bu tasarımla bu gece saat 01:00’da başlayacak tanıtım etkinliğinde tanıtılacağını gösteriyor. Tabi paylaşılan görseller Samsung’un olası sızıntıların önüne geçmek için oluşturduğu farklı prototiplerdeki modellerinden birisine de ait olabilir.

Samsung’un Çin’de Chine Unicom operatörüyle satışa sunmaya hazırlandığı GT-I9502 model numarasına sahip çift hatlı Galaxy S4 modelinin 7.7 mm kalınlık ve 138 gram ağırlığında olduğu iddia ediliyor. 4.99 inç boyutunda Full HD ekrana sahip olacak olan Samsung Galaxy S4’ün paylaşılan fotoğraflarında Galaxy Note 2’de karşımıza S-Pen ile çıkan, ekrana dokunmadan bazı işlemleri algılayabilen Floating Touch özelliğinin yer alacağı gözleniyor. Kullanıcı görselde herhangi bir fotoğrafı parmağını ekranın üzerinde tutarak seçiyor.

Samsung Galaxy S4 TasarimSmart Scroll ve Smart Pause özelliklerinin yer almayacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmış olsada Samsung’un yeni amiral gemisinde sunması beklenen özellikler merakla bekleniyor. Samsung Galaxy S4’ün 4.99 inçlik ekranında standart OLED ekranlardan %25 daha az enerji tüketen PHONED tabanlı Super AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca işlemci olarak da  ARM’ın big.LITTLE mimarisini temel alan 1.8 GHz Exynos 5410’ün yer alması bekleniyor. Exynos 5410, barındırdığı Cortex A-15 tabanlı 4 çekirdek ve Cortex A-9 tabanlı 4 çekirdekten oluşuyor. Cortex A-15 ve Cortex A-7 tabanlı iki farklı işlemcinin yer aldığı Samsung’un yeni işlemcisi bu sayede hem performans hem de batarya açısından beklenileni veriyor. GPU olarak PowerVR SGX 544MP3 garfik biriminin kullanılacağı Imagination firması tarafından teyit edilmişti. 2 GB RAM ve 16/32/64 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olacak olan Galaxy S4 micro SD kart desteği de sunacak.

Samsung Galaxy S4 TasarimSamsung’un yeni amiral gemisi bu gece saat 01:00’da başlayan etkinlikle tanıtılacak. Tanıtım etkinliğini dakika dakika Androidcanavari.net’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak : Mobileit

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın