background img
May 15, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4’ün Satış Rakamı

Yazar

Samsung Galaxy S4Mart ayı içerisinde tanıtılan ve 27 Nisan’da ülkemizde satışa sunulan Samsung Galaxy S4’ün 19 günlük satış rakamı açıklandı. İşte Samsung’un rekor kıran yeni amiral gemisinin satış rakamı ve detaylar.

Samsung’un geçtiğimiz sene satış rekoları kıran amiral gemisi Galaxy S3’ün tahtına Galaxy S4 oturdu. Samsung’un aylık 10 milyon satış hedefi koyduğu Galaxy S4 beklenen ilgiyi görüyor. 27 Nisan’da sayışa sunulan ve henüz piyasada 1 ayını tamamlamayan telefon 19 günde 6 milyon satış rakamına ulaştı.

Samsung yeni amiral gemisine yapılan eleştirilere cevap olarak Galaxy S4’ün satış rakamlarını açıklayarak cevap verdi. Satışa sunulduğu ilk 5 gün içerisinde 4 milyon satış rakamına ulaşan telefon 19 günde kırılması zor bir rekora imza atarak, Dünya’nın en hızlı satan android cihazı ünvanını Galaxy S3’ün elinden aldı. Samsung Galaxy S3, 21 günde  3 milyon satış rakamına ulaştığını hatırlatalım.

Samsung’un aynı anda 155 ülkede satışa sunduğu yeni amiral gemisi özellikle Samsung’un satış ve pazarlama departmanlarının başarılı stratejileri ile yeni bir rekora doğru gidiyor. Samsung’un belirlediği 10 milyon satış rakamına ilk ay ulaşacağı tahmin edilen Galaxy S4’ün toplamda nasıl bir satış rakamına ulaşacağı merak konusu.

4.99 inç Full HD(1920 x 1080 piksel) Super AMOLED ekran, 4+4 çekirdekli Exynos 5410 işlemci, 2 GB RAM, 13 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 2600 mAh batarya ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan telefonun tüm özelliklerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. S Health, Air View, Air Gestures,Smart Scroll, Smart Pause, Dual Camera,Eraser, Drama Shot ve Group Play gibi özelliklerin anlatıldığı Samsung Galaxy S4 videosunu izlemek için tıklayınız.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın