background img
Mar 30, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4’ün Exynos 5 Octa Benchmark Test Sonucu

Yazar

Samsung Galaxy S4 GT-I9500Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’ün çok konuşulan Exynos 5 Octa işlemcisinin benchmark test sonucu yayınlandı. İşte Samsung Galaxy S4’ün performans testleri.

14 Mart’ta New York’ta düzenlenen etkinlikle tanıtılan Samsung Galaxy S4, iki farklı işlemci ile piyasada yerini almaya hazırlanıyor. Güney Koreli üreticinin LTE destekli pazarlara Qualcomm’un Snapdragon 600 işlemcisi ile sunacağı telefon ülkemizde ve diğer küresel pazarlarda 4+4 çekirdeğe sahip Exynos 5 Octa işlemci ile çıkacak.

Exynos 5 Octa işlemcisi barındırdığı Cortex A-15 tabanlı 4 çekirdekli işlemci ve Cortex A-9 tabanlı 4 çekirdekli işlemciyle 4+4 çekirdeğe sahip. Cortex A-15 ve Cortex A-7 tabanlı iki farklı işlemcinin yer aldığı Samsung’un yeni işlemcisi bu sayede hem performans hem de batarya açısından beklenileni veriyor. 1.6 GHz hızında çalışan Cortex A-15 tabanlı işlemci yüksek performansta devreye girerken, 1.2 GHz hızında çalışan Cortex A-7 tabanlı işlemci daha düşük performans gerektiren işlemlerde devrede olacak. Telefonun tüm teknik özelliklerine buradan bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Antutu

Görsellerden gördüğünüz gibi Samsung Galaxy S4’ün Exynos 5 Octa işlemcili modeli AnTuTu benchmark testinde 27417Quadrant benchmark testinde ise 12726 puan alıyor.

Samsung Galaxy S4 Benchmark

Samsung Galaxy S4’ün Exynos 5 Octa işlemcisinin benchmark test sonucunda en yakın rakibi yine kendisi. 1.9 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 600 işlemcili Galaxy S4, Exynos 5 Octa işlemcili modelden sonra geliyor. Samsung’un yeni amiral gemisinden sonra ise Tayvanlı üreticinin yeni amiral gemisi HTC One yer alıyor. 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın