background img
Mar 10, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4’te Floating Touch Kullanabilir

Yazar

Galaxy S4 GT-I9500

Samsung Galaxy S4 bildiğiniz gibi 13 Mart ta tanıtılacak. Bu tarz haberlerde tanıtıma kadar kesilmeyecek gibi duruyor. 13 Mart’ı merakla beklesek de cihazın özellikleri her geçen gün daha net olmaya başladı. Sammobile’ın yaptığı habere göre daha önce Sony’nin Xperia Sola modelinde kullandığı floating touch teknolojisi Galaxy S4’te olabilir.

Her geçen gün kızışan akıllı telefon pazarında, üreticilerin artık sadece donanım iyileştirmesinden ziyade rakiplerinden farklı olmak için cihazlarına yeni fonksiyonlar katmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bunu bir örneğini yine Galaxy S3’e gelen yeni güncellemeyle gördük. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Floating touch özelliğinden kısaca bahsedecek olursak; dokunmadan kontrol, yani parmağınız ekrana belli bir mesafedeyken bile algılanması olarak düşünülebilir. Ekrana dokunmadan imleci mouse gibi kullanabiliyorsunuz. İnternette gezinirken daha çok işe yarayan bu özellikle satırlara dokunmadan (tıpkı bilgisayarda tamamı görünmeyen satırların üzerine geldiğinizde tamamımın görünmesi gibi) daha rahat gezinmenizi sağlıyor.

Bu özelliği daha önce Sony kullanmıştı dedik. Sony de nasıl olduğunu bu videoda daha net görebilirsiniz:

Bir diğer söylenti ise Galaxy S4’te AMOLED ekranın yerine Green PHOLED ekranın kullanılacak olması. Bu panelin özelliği ise AMOLED’e göre %25 daha az enerji tüketmesi.

Bunların dışında cihaz iki farklı işlemci tipiyle piyasada olabilir. 4G ‘li olarak piyasaya sürülecek ülkelerde ki S4’te Snapdragon 600 mimarili işlemci varken, uluslararası piyasa da Exynos 5 Octa işlemcisi olabilir. Cihazda 2 GB RAM ve 13 MP’lik kamera mevcut olacak. Cihazın Android 4.2.1 işletim sistemi ile piyasada olacağını da hatırlatayım.

Bu özelliklerin kesinleşmiş özellikler olmadığını bir kez daha belirtelim.

Kaynak: Sammobile

Bir Cevap Yazın