background img
Mar 15, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4 Smart Pause, Floating Touch ve Diğer Özellikler

Yazar

Samsung Galaxy S4 TasarimSamsung Galaxy S4’de yer alacak olan özelliklerle alakalı resim ve videolar gelmeye devam ediyor. Galaxy S4’ün Smart Pause, Floating Touch,Yeni Ekran Kilit Ekranı ve İnternet tarayıcısının test edildiği videolar yeni amiral gemisi hakkında detaylı bilgiler içeriyor. İşte Samsung’un yeni amiral gemisinde kullanacağı o özellikler.

Samsung Galaxy S4 GT-I9500’de yer alacak olan Smart Pause ve Floating Touch(yüzen dokunmatik) özelliklerinin nasıl çalıştığına dair ilk videolar yayınlandı. Mart ayının ilk haftasında Samsung’un yeni amiral gemisinde Smart Pause özelliğine yer vereceğini buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Android 4.2 Jelly Bean güncellemesi ile Samsung Galaxy S3’de de yer alacak olan özellik Samsung’un yeni amiral gemisinin tanıtım etkinliğinde ön plana çıkardığı özellikler arasında olacak.

Gözün hareketlerini algılayan sensör sayesinde video oynatımı kolay hale gelecek. Mesela bu özellik aktif olduğu zaman telefon belli bir saniye bakmadığınızda video oynatımı duracak ve ekrana tekrar bakmaya başladığınızda başlayacak.

Samsung Galaxy S4’te yer alacak diğer özellik ise Floating Touch(yüzen dokunmatik). Samsung Galaxy Note 2’de yer alan Air View özelliğinin kalemsiz kullanımı olarak tanımlayabileceğimiz özellik ile Samsung Galaxy S4’ün ekranına dokunmadan da telefonu kullanabileceksiniz. Videoda da gözlemlediğimiz gibi telefonun galerisinde yer alan resimler arasından parmağınızı herhangi bir resmin üzerine getirerek resmin büyük halini ekranınıza taşıyabilirsiniz.

Yayınlanan diğer video ise Samsung Galaxy S4’ün yeni kilit ekranı. Yeni kilit ekranında gözümüze çarpan tarih ve saatin sol tarafa çekilmesi. Telefonun yeni kilit ekranı ile alakalı detaylı bilgi için resmi lansmanı beklemek zorundayız.

Son video ise Samsung Galaxy S4’ün internet tarayıcısı ile alakalı.Videodan anlaşıldığı üzere Samsung kullanıcılarını memnun edecek hızlı bir gezinme deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Samsung’un yeni amiral gemisi bu gece saat 01:00’da başlayan etkinlikle tanıtılacak. Tanıtım etkinliğini dakika dakika Androidcanavari.net’ten takip edebilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın