background img
Oca 4, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4 Sızdırıldı

Yazar

Galaxy-S4Samsung’ un yeni amiral gemisi olması beklenen Galaxy S4 ile alakalı iddialar artarak devam ediyor. İşte Samsung Galaxy S4′ e ait olduğu söylenen görsel ve detaylar.

Samsung Galaxy S4 ile alakalı dedikodular CES 2013 ve WMC 2013 fuarları öncesi artmaya başladı. Önce Galaxy S4 için hazırlanan konsept video ile telefonun ilk video görüntüsü paylaşıldı daha sonra Galaxy S4‘ te Galaxy Note serisinde bulunan S-Pen teknolojisinin yer alacağı iddia edilmişti. Tüm bu iddialardan sonra Sammobile güvenilir bir kaynaktan elde ettiğini belirttiği Galaxy S4′ ün görselini paylaştı.

Paylaşılan görselde Samsung Galaxy S4′ ün halefi Galaxy S3′ e benzer bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Samsung’ un akıllı telefon modellerinde alıştığımız ” Home Tuşu ” Galaxy S4′ te yer almıyor. Samsung’ un Galaxy S4′ te ekran içerisine yerleştirdiği sanal tuşlar ile Home tuşu işlevi vereceği düşüncesi paylaşılan görsel ile gündeme geliyor. Fakat kullanıcıların Home tuşunun işlevselliğine kapasitif olarak alıştığını da burada belirtmiş olalım.

Galaxy S4′ te modelin kasa tasarımını çevreleyen çerçevenin inceldiği görülüyor. Galaxy S3′ e göre daha uzunluğunun arttığını ve ekranın köşeden köşeye tasarım olduğu gözleniyor.

Sammobile’ ın paylaştığı Galaxy S4 görselinin basın bültenlerinden sızdırıldığı iddia edilmiş olsada Galaxy S4′ ün Nisan-Mayıs ayında tanıtılacağı düşüncesinin daha ağır basıyor ve sızdırılan prototipin test aşamasındaki prototiplerden birine ait olduğunu düşünüyoruz.

Samsung Galaxy S4‘ ün 5 inç Full HD Super AMOLED ekran, 2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos 5450 işlemci, Mali T-658 GPU, 2 GB RAM, 13 MP arka kamera, 2 MP ön kamera ve Android 4.2.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Görseli henüz doğrulamayan Samsung’ un Galaxy S4′ e ait bu görsel hakkında nasıl bir açıklama yapacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın