background img
Tem 11, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4 Şarjda Alev Aldı

Yazar

Galaxy S4 PatlamaBirleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Samsung Galaxy S4 kullanıcısı, telefonun şarda iken alev aldığını iddia eden fotoğraflarla gündemde. 

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4, tıpkı geçen seneki amiral gemisi Galaxy S3 gibi patlama ve alev alma iddiaları ile gündemde. Geçtiğimiz sene İrlanda’lı bir kullanıcı tarafından Galaxy S3’ün araba sürerken yanında patladığı ve bazı kısımlarının eridiği iddiasını ortaya atmıştı. Yayınladığı fotoğraflarla Samsung’u suçlayan İrlanda’lı kullanıcının yapılan incelemelerden sonra suya düşürdüğü telefonu kurutmak için mikro dalga fırına koyduğu ve Bluetooth frekansı ile fırının frekansının çakışması sonrası telefonda hasar geldiği ortaya çıkmıştı.

Samsung Galaxy S3’ü yaşadığı bu süreç şimdi de Galaxy S4’ün karşısında. Abu Dabi’de yaşayan Sarah Shurrab gece yatmadan önce telefonu şarj cihazına bağladığı ve evin içerisine yayılan yanık kokusunun üzerine uyandığında telefonun ve microUSB kablosunun bazı kısımlarının alev aldığını iddia ediyor. İddiasını çektiği fotoğraflarla gündeme taşıyan Shurrab’ ın yaşadığı bu sorun hakkında Samsung Gulf Electronics ile yazıştığı ve Samsung’un kullanıcının hasarını karşılamak ve olayın nedenini kesinleştirmek için inceleme başlattığını paylaştı.

Sarah Shurrab’ın yaşadığı bu sorun geçmişte yaşanan Galaxy S3 patlama olayından farklı gözüküyor. Orjinal olmayan batarya veya şarj kablosu kullanımı vb nedenlerden kaynaklanan bu gibi durumlar fabrikasyon sürecinde yaşanan bir sorundan da kaynaklanabiliyor. Samsung Galaxy S4‘ün alev alma nedenini ilerleyen günlerde net olarak öğreneceğiz.

Kaynak : Emirates 7/24 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın