background img
Mar 15, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4 Aksesuarlar

Yazar

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4 GT-I9500 bugün New York’ta gerçekleştirilen Unpacked 2013 etkinliği ile tanıtıldı. Samsung’un birçok yeniliği bünyesinde barındıran yeni amiral gemisi Galaxy S4′ün tüm detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yeni Galaxy gelişmiş donanım ve yazılım özelliklerinin yanında bir çok aksesuar seçeneğiyle de satışa sunulacak. Bu aksesuarlardan kısaca bahsedelim:

1- S Band

S Band aslında tek başına bir aksesuar değil. Yeni tanıtılan S Health uygulaması ile eş zamanlı çalışıyor. S Health özelliği ile sensörler yardımıyla attığınız adımları ve yaktığınız kalori miktarını ölçülebiliyor. Ne kadar kalori yaktığınızı yada aldığınızı buradan takip edebilirsiniz. Telefonda yer alan adımsayar, termometre ve nem ölçer gibi sensörler sayesinde kullanılan S Health özelliği şimdiden çoğu kullanıcıyı heyecanlandırdı . Mesela S Band aksesuarı sayesinde telefonunuz cebinizde olmasa bile bu özelliğe veri aktarımı yapabileceksiniz. S Band’da yer alan bluetooth özelliği Galaxy S4′e bilgi aktarmanıza yardımcı olacak.Samsung Galaxy S4 S-Band

2- Game Pad

Akıllı telefonlarda oyun oynama deneyimini bir adım daha öteye taşıyacak olan bu yeni aksesuar, telefonunuzu bir çeşit oyun konsoluna çeviriyor. asarımıyla Microsoft Xbox 360 kontrolörünü andıran cihaz, başta Galaxy S4 olmak üzere diğer mobil cihazlarda oyun oynamayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Kontrolörde çift analog ve D-pad bulunuyor. Ayrıca oyun kolu çift AAA pil ile çalışıyor. Söylentilere göre oyun kolu Note II ve Note 8.0 cihazlarında da kullanılabiliecek.

galaxy-s4-game-pad

3- Kablosuz Şarj

Galaxy S4 te beklenen bir diğer özellik ise kablosuz şarj özelliğiydi. Beklendiği gibi aksesuarlar arasında kablosuz şarj standı mevcut fakat bütün Galaxy S4 ler bu özelliği kullanamayacak. Ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bu özelliğin ülkemize gelecek modellerde olup olmayacağı merak konusu.

galaxy-s4-kablosuz-sarj4- Flip Cover

Bir çeşit kılıf olan bu aksesuarı Galaxy serilerinde görmeye alıştık. Flip cover, arka kapakla beraber ön paneli tamamen kaplayan bir aksesuar. Böylece ekranınızı dış darbelere karşı koruyabilirsiniz. Kullanışlı ve şık olduğu bir gerçek.

galaxy-s4-flip-cover

Orjinalleri ülkemizde bi hayli pahalı olan bu aksesuarlar fiyatını hakediyor diye düşünüyorum.

Kaynak: Samsung

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın