background img
Eki 23, 2013
0 0

Samsung Galaxy S4 40 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Yazar

Samsung Galaxy S4 GT-I9500Samsung’un 2013 yılındaki amiral gemi modeli olan Galaxy S4’ün satış rakamı rakamı ile alakalı yeni bir bilgi geldi. Yaklaşık 6 aydır satışta olan Galaxy S4, 40 milyon satış rakamını geride bıraktı. İşte telefonun satış serüveni ile alakalı detaylar.

Samsung’un Mart ayı içerisinde New York’da düzenlediği Unpacked etkinliği ile resmiyet kazanan yeni amiral gemisi Galaxy S4 için aylık 10 milyon satış hedefi koymuştu. Satışa sunulduğu ilk 19 günde 6 milyon, 2.ayında 20 milyon, 4.ayında 30 milyon satış rakamına ulaşan Samsung Galaxy S4’ün satış grafiğinde yaşanan düşüşten dolayı Güney Koreli üreticinin Galaxy S5 lansmanını öne çektiği iddilarının basında yer almasından sonra telefonun 40 milyon satış rakamını geride bıraktığı bilgisi geldi.

JK Shin tarafından paylaşılan bilgiye göre yaklaşık 6 aydır satışta olan Samsung Galaxy S4, 40 milyon satış rakamına ulaşmış durumda. Samsung’un daha önce paylaştığı satış rakamlarında sevkiyat rakamlarını satış gibi gösterdiği eleştirilerine de cevap veren JK Shin, telefonun sevikyat değil satış rakamının 40 milyon olduğunu bildirdi. Aylık ortalama  6-7 milyon satış rakamına ulaşan Galaxy S4’ün satış grafiğindeki düşüş Galaxy S5 ile erken tanışmamızı sağlayacak gibi duruyor.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın