background img
Eyl 5, 2013
0 0

Samsung Galaxy S3 ve Galaxy S4’e Android 4.3 Geliyor

Yazar

Android 4.3 SamsungSamsung’un eski amiral gemi modeli Galaxy S3 ve bu seneki amiral gemisi Galaxy S4’e Android 4.3 müjdesi Berlin’deki Galaxy Note 3 tanıtım etkinliğinden geldi. Ekim ayı içerisinde Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi Galaxy S3 ve Galaxy S4’e geliyor.

Samsung’un 4 Eylül’deki tanıtım etkinliğinde resmiyet kazandırdığı akıllı saati Galaxy Gear için güncellemelere hız verdiği iddia ediliyor. Samsung Galaxy Gear’ın mobil cihazlarla iletişim kurması için Bluetooth 4.0 LE desteğinin mobil cihazlarda olması gerekiyor. Bluetooth 4.0 LE (düşük enerji) Android 4.3 ile birlikte sunulmaya başlandığı için Samsung, Android 4.3 güncellemesini bu cihazlar için öne çekti.

Samsung Galaxy S3 şu anda Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemine, Galaxy S4 ise Android 4.2 Jelly Bean işletimine sahip. Samsung Galaxy Note 2 için güncelleme ile alaklaı bir bilgilendirme yapılmadı fakat Galaxy Note 2 için de Android 4.3 güncellemesinin geleceğini düşünüyoruz.

DayDream ekran koruyucu, OpenGL ES3.0 desteği, yeni klavye uygulaması, Bluetooth Smart teknolojisi desteği, kilit ekranına widget ekleme ve özelleştirilebilir bildirim çubuğu özellikleri Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminin getirdiği yeniliklerden.

Kaynak : Sammobile

** Görsel AndroidAuthority.com’dan alınmıştır.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın