background img
May 2, 2014
0 0

Samsung Galaxy S3 İçin Android 4.4 KitKat Güncellemesi Dağıtılıyor

Yazar

Samsung’un satış rekorları kıran eski amiral gemisi Galaxy S3’e merakla beklenen Android 4.4 KitKat güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Amerika’da Sprint operatörü için dağıtılmaya başlanan Samsung Galaxy S3 Android 4.4 KitKat güncellemesinin detayları haberimizde sizlerle.

Geçtiğimiz günlerde 2012 yılında resmiyet kazandırdığı Galaxy Note 2 N7100 modeli için Android 4.4.2 KitKat güncellmesini dağıtmaya başlayan Samsung, Galaxy S3 kullanıcılarını Galaxy Note 2 için dağıttığı  Android 4.4.2 KitKat güncellemesiyle heyecanlandırdı. 2012 yılında Samsung’un Android platformunda üst segmente konumlandırdığı iki telefondan Galaxy Note 2 için dağıtılmaya başlanan Android 4.4 KitKat güncellemesi “Galaxy S3 için de Android 4.4 KitKat güncellemesi dağıtılacak mı?” sorularının gündemde yer bulmasına neden oldu. En son Ocak ayı içerisinde ülkemiz Galaxy S3 kullanıcılarına Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini dağıtan Samsung, Android 4.4 KitKat güncellmesiyle alakalı suskunluğunu telefonunun Sprint operatörü için özel olarak tasarlanan modeliyle bozdu.

Amerika’da Sprint operatörü için 2012 Haziran ayında satışa sunulan Galaxy S3 SPH-L710 modeli için Android 4.4 KitKat güncellemesini dağıtmaya başlayan Samsung, Android 4.4 KitKat güncellemesinin kernel kodlarını da yayınlayarak geliştiricilerin ROM geliştirmelerinin önünü açtı. Sprint operatörü için hazırlanan Galaxy S3, global pazarda satışta olan I9300 kod numarasına sahip olan Galaxy S3 modelinden RAM miktarı ile ayrılıyor. Sprint operatörü için satışta olan Galaxy S3 modelinde 2 GB RAM bulunurken global pazardaki Galaxy S3 modelinde 1 GB RAM bulunuyor.

1 Mayıs’tan itibaren Samsung Galaxy S3 SPH-L710 modeli için dağıtılan Android 4.4 KitKat güncellemesi global pazardaki Galaxy S3 modeli için güncellemenin ilk müjdesi olabilir.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın