background img
Eyl 20, 2013
0 0

Samsung Galaxy S3 İçin Android 4.3 Güncellemesi Sinyali

Yazar

S3-4.3Samsung’un eski amiral gemi modeli Galaxy S3 için Android 4.3’ün yayınlanmasına artık sayılı günler kala güncelleme ile alakalı bilgiler artarak gelmeye devam ediyor. İşte Android 4.3 yüklü Samsung Galaxy S3 ve detaylar.

Temmuz ayı içerisinde ilk kez Android 4.3 Jelly Bean yüklü Samsung Galaxy S3 görüntülenmiş fakat bu görüntüden sonra Galaxy S3 için hem Android 4.2 hemde Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle alakalı resmi bir paylaşım gelmedi. IFA 2013 fuarında Samsung Galaxy Note 3’ün tanıtılmasından sonra  Galaxy S3 ve Galaxy S4 modelleri için Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi güncellemesinin Ekim ayı içerisinde dağıtılacağını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Galaxy S3’ün sızıntı Android 4.2 Jelly Bean ROM’unda yaşanan pil kullanım ve TouchWiz arayüzünde yaşanan sıkıntılardan dolayı ertelenen Android 4.2 Jelly Bean güncellemesi resmi olarak dağıtılmayacak. Samsung Galaxy S3 için Android 4.2 güncellemesini atlayarak direk Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini Ekim ayında eski amiral gemi modeline gönderecek.

Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear‘ın mobil cihazlarla iletişim kurması için Bluetooth 4.0 LE desteğinin mobil cihazlarda olması gerekiyor. Samsung’da bunun için Galaxy S3’e kısa süre sonra Android 4.3 güncellemesini sunacak.

Samsung’un 4 Eylül’deki tanıtım etkinliğinde resmiyet kazandırdığı akıllı saati Galaxy Gear için güncellemelere hız verdiği iddia ediliyor. Samsung Galaxy Gear’ın mobil cihazlarla iletişim kurması için Bluetooth 4.0 LE desteğinin mobil cihazlarda olması gerekiyor. Bluetooth 4.0 LE (düşük enerji) Android 4.3 ile birlikte sunulmaya başlandığı için Samsung, Android 4.3 güncellemesini bu cihazlar için öne çekti. Galaxy S3’e Android 4.3 güncellemesiyle dayDream ekran koruyucu, OpenGL ES3.0 desteği, yeni klavye uygulaması, Bluetooth Smart teknolojisi desteği, kilit ekranına widget ekleme ve özelleştirilebilir bildirim çubuğu özellikleri gelecek. 

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın