background img
May 21, 2013
0 0

Samsung Galaxy S3 İçin Android 4.2.2 Çıktı

Yazar

Galaxy S3 Android 4.2.2Samsung’un eski amiral gemisi Galaxy S3 için merakla beklenen Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi sızdırıldı. Samsung Galaxy S4’ün bazı özelliklerine Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi ile kavuşan Samsung Galaxy S3’ün sızdırılan ROM’un detayları ve indirme linki haberimizde.

15 Mart’ta New York’da düzenlenen etkinlik ile resmiyet kazanan Samsung Galaxy S4, 27 Nisan’da ülkemizde satışa sunulmuştu. Samsung’un yeni amiral gemisinde sunduğu yenilikleri Galaxy S3 modeline de vereceğinin ilk sinyali Şubat ayında sızdırılan Galaxy S3 Android 4.2.1 Jelly Bean ROM’u ve Galaxy S4 etkinliği sonrası yapılan açıklamalarla belli olmuştu. Satış rekorları kıran Samsung Galaxy S3 için merakla beklenen Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesinin ilk sızıntısı Sammobile tarafından paylaşıldı. 8 Mayıs tarihli Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Jelly Bean ROM’u Samsung Galaxy S4’ün arayüzünden izler taşıyor. Samsung eski amiral gemisine daha önce sizlerle paylaştığımız gibi yeni amiral gemisindeki yazılımsal bazı özellikleri güncelleme ile verecek.

Test yazılımı olmasına rağmen stabil çalıştığı gözlenen Android 4.2.2 ROM’unda bazı aksaklıklar ile karşılaşılabilir. JDQ39 yapı numarasına sahip olan ROM, Samsung Galaxy S3 için yayınlanacak olan resmi güncellemenin yakında dağıtılacağının işareti. Samsung’un Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesi de vermesi beklenen Galaxy S3 modeli için sızdırılan güncelleme ile Samsung Galaxy S3’e gelen yeniliklere beraber göz atalım.

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Jelly Bean Yenilikler

 • Öğe eklenebilen birden fazla kilit ekranı
 • Galaxy S4’te yer alan Adapt Display özelliği
 • Işık ve dalga efektli kilit açma ekranı
 • Ayarlanabilir kişisel not ve saat
 • Daydream ekran koruyucusu
 • Yeni sürüş modu
 • Hızlı ayarlar menüsü
 • Android 4.2.2 Jelly Bean işeltim sistemi ve TouchWiz Nature UX 2.0 arayüzü
 • Beyaz arka planlı 3D galeri modu
 • Yenilenen sesle kontrol özellikleri
 •  Yenilenen S Voice sanal yardımcı

Samsung Galaxy S3 Android 4.2.2 Jelly Bean ROM’u PDA I9300XXUFME3, CSC I9300OJKFME1, Modem N/A, Değişiklik listesi 611730 ve 972.3 MB detaylarına sahip.

Adapt Display özelliği ile yedi farklı otomatik mod arasında geçiş yapabilirsiniz. Adapt Display özelliği e-posta,video, oyun vb. işlemleri nerede yaptığınıza dikkat ederek ekranın parlaklığını ona göre ayarlayabiliyor. İç mekan, dış mekan gibi ortamlara göre ekranın parlaklığını ayarlayabilirken, manuel olarak 4 farklı ayardan da seçim yapabilirsiniz.

Samsung’un Galaxy S4 tanıtımında ön planda tuttuğu kamera yazılımları sızdırılan ROM’da bulunmuyor fakat resmi güncellemede bu özelliklerin Samsung Galaxy S3’e de gelmesi bekleniyor. Galaxy S3 Android 4.2.2 Jelly Bean ROM’unu buradan indirip ODIN ile kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.Her ne kadar resmi bir yazılım olsa da test aşamasında sızdırılan bir ROM olduğu için telefonunuzun garantisini etkileyebileceğini hatırlatalım. Kurulum esnasında kapanma veya brick olma durumlarıyla karşılaşabileceğinizi unutmayın.

Galaxy S3’e sızıntı ROM ile gelen yeniliklere aşağıda yer alan videodan göz atabilirsiniz.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın