background img
Ara 19, 2012
0 0

Samsung Galaxy S2 İçin Jelly Bean Ocak Ayında

Yazar

galaxy-s2-jelly-bean

Samsung Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin ne zaman dağıtılacağı belli oldu. İşte Samsung’ un eski amiral gemisi Galaxy S2 için Jelly Bean güncellemesi tarihi ve detaylar.

Samsung Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin Kasım ayında sızdırıldığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Sızdırılan Jelly Bean ROM’ undan sonra Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin kaynak kodları ROM geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu.

Tüm bu gelişmelerden sonra Samsung’ un Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini Aralık ayı içerisinde dağıtmaya başlayacağına dair beklentiler artmıştı. Zaten Samsung cephesinden de Aralık ayına işaret edilmişti. Fakat Samsung’ dan yapılan yeni duyuru ile Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin dağıtılacağı tarih Ocak ayına ertelendi.

Samsung İsveç, Galaxy Note ve Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin Ocak 2013 yılında dağıtılmaya başlanacağını duyurdu. Güncellemenin ertelenme nedeninin geçtiğimiz günlerde Exynos işlemcilerde gözlenen güvenlik açığının giderilmesi çalışmaları olduğunu düşünüyoruz.

Exynos işlemcilerde meydana gelen güvenlik açığı Galaxy S2, Galaxy Note, Galaxy S3, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 10.1 gibi modelleri kapsıyor.

  • Galaxy S2 ve Galaxy Note’da kullanılan Exynos 4210
  • Galaxy S3, Galaxy Note 2, Galaxy Note 10.1′ de kullanılan  Exynos 4412‘de bulunan güvenlik açığı ile RAM ve Kernel’ e dışarıdan müdahele edilebiliyordu.

Android 4.1.2 güncellemesiyle Project Butter, Touchwiz Nature arayüz, Samsung bulut hizmeti, Direct Call, Smart Stay, Pop-up Play ve Google Now gibi birçok yenilik Galaxy S2 kullanıcılarına sunulacak.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın