background img
Kas 16, 2012
0 0

Samsung Galaxy S2 İçin Android 4.1.2 Sızdırıldı

Yazar

Samsung Galaxy S2 Jelly BeanSamsung’ un eski amiral gemisi Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi sızdırıldı. İşte Galaxy S2′ ye Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelen yenilikler ve indirme linki.

Samsung’ un geçtiğimiz aylarda yayınladığı Android 4.1 Jelly Bean gelecek cihazlar listesinde yer alan Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi Xda forumundan “izap” tarafından sızdırıldı. Samsung’ un resmi blogu Sammobile tarafından bugün yayınlanan Galaxy S2 Android 4.1.2 ROM’ u Galaxy S2 kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü.

6 Kasım’ da oluşturulduğu gözlenen ROM’ un yapı numarası I9100XXLSJ olarak geçiyor. 530 MB büyüklüğünde olan Galaxy S2 Android 4.1.2 ROM’u ile Samsung’ un eski amiral gemisinin performansı çok daha iyi hale geliyor. Oldukça stabil olduğu gözlenen test ROM’ u Kasım ayında çıkacak olan ROM’un habercisi.
Samsung Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinde kullandığı Touchwiz Nature arayüzü Galaxy S2 kullanıcılar için de bu ROM’ da sunuyor.
Galaxy S2 Android 4.1.2 Yenilikler

 • Project Butter sayesinde çok daha hızlı bir arayüz
 • Galaxy S3 ve Galaxy Note 2′ de yer alan Touchwiz Nature arayüz
 • Samsung bulut hizmeti
 • Direct Call, Smart Stay ve Pop-up Play özellikleri
 • Galaxy S3′ de yer alan yeni wigdetlar
 • 2 Farklı ekran modu özelliği
 • Yeni uyarı çubuğu
 • Google Now
Samsung Galaxy S3′ de yer alan Direct Call özelliği Android 4.1.2  ile artık Galaxy S2′ de. Direct call özelliği ile mesaj gönderdiğiniz kişiye direkt arama yapabilirsiniz. Arama yapmak için telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli.
Android 4.1.2 Jelly Bean ROM’ u ile Galaxy S2′ ye gelen diğer özellik ise Smart Stay. Galaxy S3 reklamlarında da özellikle kullanılan ve hareket algılayıcı sayesinde ekranın parlaklığını ayarlayan Smart Stay artık Galaxy S2 kullanıcıları içinde kullanılabilir durumda.

Sammobile tarafından yayınlanan Galaxy S2 Android 4.1.2 Videosu

Ufak hatalar olsada neredeyse stabil çalışan bu ROM’ u Galaxy S2 cihazınıza kurmak için kaynak kısmında yer alan linke tıklayınız.
Kaynak : Sammobile
Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Samsung Galaxy S2 İçin Android 4.1.2 Sızdırıldı

 • Klavye kotu t9 yok… asagi yukari kaydirma akici degil widgetler sorun yasatiyor… menu duzenledikten sonra bazi ogeleri dagitiyor… klavyede mimiklerden sadece 4 u var…

  i#88# 28 Kasım 2012 01:16 Cevapla

Bir Cevap Yazın