background img
Oca 23, 2013
0 0

Samsung Galaxy S2 İçin Android 4.1.2 Dağıtılıyor

Yazar

Samsung Galaxy S2 Andorid 4.1.2Samsung’un 2011 yılındaki amiral gemisi için merakla beklenen Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi dağıtılmaya başlandı. İşte Galaxy S2 için dağıtılmaya başlanan Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin detayları.

Samsung, Exynos işlemcilerde yaşadığı güvenlik açığı nedeniyle  ertelemek zorunda kaldığı Samsung Galaxy S2 Jelly Bean güncellemesini  Ocak ayına ertelendiğini buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. İlk olarak Kasım ayı içerisinde sızıntı bir Jelly Bean ROM’u Galaxy S2 için yayınlanmış ve Galaxy S3’deki birçok özellik bu ROM’la Galaxy S2’ye sunulmuştu.

Samsung söz verdiği gibi güncellemeyi Ocak ayı içerisinde dağıtmaya başladı. Güncelleme hakkında daha önce resmi sayfada özel bir sayfa açan Samsung, Galaxy S2 için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin detaylarını paylaşmıştı. Sizlerle burada detaylarını paylaştığımız Galaxy S2 Jelly Bean güncellemesinin ülkemizde Şubat ayı içerisinde dağıtılmasını bekliyoruz.

Samsung, Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi ile Galaxy S2’ye birçok yeni özellik getiriyor.

Galaxy S2 Andorid 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Yenilikler

  • Porject Butter sayesinde çok daha hızlı bir arayüz ve daha stabil bir kullanım
  • Tam Kullanıcı arabirimi (Galaxy S3 ve Galaxy Note 2’deki gibi)
  • TouchWiz Nature UX arayüz
  • Samsung S Cloud hizmeti
  • Geliştirilmiş kamera özellikleri
  • Birçok yeni özelleştirmeler ve yeni kilit ekranı
  • 2 ana ekran modu
  • Google Now
  • Direct call, Smart Stay ve Pop-up play vb özellikler
  • Yeni Widegtelar(Galaxy S3′ e benzer)

Galaxy S2 Jelly BeanSamsung Galaxy S3′ de yer alan Direct Call özelliği Android 4.1.2  ile artık Galaxy S2′ de. Direct call özelliği ile mesaj gönderdiğiniz kişiye direkt arama yapabilirsiniz. Arama yapmak için telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli.

Android 4.1.2 Jelly Bean ROM’ u ile Galaxy S2′ ye gelen diğer özellik ise Smart Stay. Galaxy S3 reklamlarında da özellikle kullanılan ve hareket algılayıcı sayesinde ekranın parlaklığını ayarlayan Smart Stay artık Galaxy S2 kullanıcıları içinde kullanılabilir durumda.
Samsung Galaxy S2  için Android 4.1.2 güncellemesi OTA ve Kies yoluyla dağıtılıyor.(İspanya cihazlarına) Galaxy S2 Android 4.1.2 ROM’u İspanya sürümü, PDA  I9100XWLS8, CSA I9100FOPLS3, Modem I9100XXLS8 ve Changelist 816988 detaylarına sahip. 14 Ocak 2013’te oluşturulduğu gözlenen Android 4.1.2 güncellemesinin boyutu ise 541.3 MB.
Güncellemeyi buradan indirerek ODIN ile kurabilirsiniz.

Kaynak: Sammobile
Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın