background img
May 20, 2012
0 0

Samsung Galaxy S 3 ROM İndir

Yazar

Samsung amiral gemisi olan Galaxy S3‘ün resmi ROM‘u internete düştü.İnternete düşen Samsung Galaxy S 3‘ün ROM‘unun  ilginç bir özelliği ise Türkiye’de dağıtılacak olan S 3’lerde yüklü olaca olan özel bir ROM
Samsung‘un Mayıs ayınının başında İngiltere’nin Londra şehrinde yapılan Mobile Unpacked 2012 etkinliğinde tanıttığı  Samsung Galaxy S 3’ün resmi yazılımı internete düştü.

Resmi S3 ROM‘unu farklı telefonlarda çalıştırmayı başaran yazılımcılar telefonun bazı özellikleri kullanabiliyorlar.Özellikle ilk port edilecek olan telefonların başında Galaxy S 2‘nin geleceğini düşünüyoruz.
Şimdilik Samsung Galaxy S 3’ün yazılımını Galaxy Nexus telefonuna port eden yazılımcılar S Voice özelliğini aktif etmeyi başardıkları gelen söylentiler arasında.Samsung Galaxy’in en önemli yazılım hamlelerinden birisi S Voice adlı Siri benzeri sesli asistanın internete düşmesi Samsung için kötü oldu.
Xda geliştiricileri hemen işe koyularak Android 4.0 ve üzeri sürümler için S Voice uygulamasının apk dosyasını yayınladı.Yazımızın sonunda linki bulabilirsiniz.
Nexus S modelinde denenen uygulama arama ve rehber istekleri gibi fonksiyonları yerine getirirken navigasyon gibi taleplerde ise çöküyor.


Samsung Galaxy S 3’ün S Voice özelliği artık Android 4.0 ve üzeri akıllı telefonlarda diyebiliriz.S Voice özelliğinin HTC One X, Samsung Galaxy Note,Samsung Galaxy S2 ve Samsung Galaxy Nexus’ta sorunsuz çalıştığı söyleniyor.S Voice özelliğini diğer akıllı telefonlarda çalıştırabilen kullanıcılar Youtube’a videoları koymaya başladı işte onlardan birkaçı.

S Voice Özelliği HTC ONE X’de

S Voice Özelliği Samsung Galaxy S 2’de

S Voice Özelliği Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy S 3 ROM Kurulumu
İndirdiğiniz apk dosyasını System/app klasörüne kopyalayın ve İzinleri rw-r-r olarak değiştir. Sonra reset atın ve program çalışacaktır.
Samsung Galaxy S 3 ROM Bilgileri
GT-I9300 = Galaxy S III
I9300XXALE8
XXA = Avrupa
L = 2012
E = Mayıs
8 = versiyon
CSC versiyon: OJVLE7 ( Turkey )
Bakalım Samsung Galaxy S 3’ün ROM’u ile hangi özellikleri aktif edilebilecek?
XDA Developers isimli ünlü Android sitesinde ortaya çıkan yazılımı indirmek için buraya tıklayınız

Kaynak: XDA Developers,Sammobile

Bir Cevap Yazın