background img
Haz 9, 2012
0 0

Samsung Galaxy S 3 Özellikleri İnceleme Yeni Videolar

Yazar

Samsung’un yeni amiral gemisi olan  Galaxy S 3’ün tüm özellikleri ile alakalı detaylı bilgi alabileceğiniz videoları  Samsung Youtube’da paylaşmaya devam ediyor.
Yayınlanan videoları incelediğimizde;
1.Videoda ilk olarak Samsung Galaxy S 3’ün Türkiye’de yayınlanan reklam filmlerinde kısaca”Seni Bekler“olarak tanıtılan Galaxy S 3 Smart Stay özelliği vurgulanıyor Smart Stay özelliği ekrana bakmadığınızda otomatik olarak ekranı kapatıyor.Yada örneğin Galaxy S 3’ününüzle dergi okuyorsunuz bu anda devreye giren Smart Stay özelliği ön kamera ile gözlerinizi belirleyerek; ona göre telefonun ekran parlaklık düzeyini koruyor. Böylece; siz okurken ışık azalması olmadan güzel bir deneyim sunuyor. Yayınlanan videoda çok net olarakçalışan bu uygulama Galaxy S 3’ü test etme imkanına ulaşan kullanıcılar tarafından pratikte bu kadar net çalışmadığı ve biraz iyileştirme olması gerektiği düşüncesi hakim.

Samsung Galaxy S 3 ile Android Dünyasına giren S Voice(Kişisel Asistan) Özelliğinden Bahsediliyor.Bu konuda daha önce karşılaştırma yazısı yazmıştık o yüzden bu konuya girmiyoruz.

Samsung Galaxy S 3 Smart Alert(Akıllı Uyarı)Özelliği
Smart Alert(Akıllı Uyarı)Özelliği ile görmediğiniz cevapsız arama ve mesajları size telefonu elinize aldığınızda titreşim aktif olarak bildiriyor.
Samsung Galaxy S 3 Direct Call Özelliği ise mesaj yazarken telefonu kullağınıza götürdüğünüzde mesaj yazdığınız kişiyi arama özelliği yine videoda anlatılanlar arasında.

Samsung Galaxy S 3′ün bir başka özelliği olan Social Tag özelliği ise sosyal medyanın giderek hayatımıza egemen olduğunu düşündüğümüzde en çok kullanılan özelliklerden birisi olacaktır.

2.Videoda ise
Samsung Galaxy S 3’ün S Beam Özelliği ile başlıyoruz.NFC Teknolojisinin Bulut Bilişimi olarak adlandırılan ve dahada geliştirileceği düşünülen S Beam NFC Özelliği ile iki Galaxy S 3 herhangi bir bağlantı yapılmadan sadece Galaxy S 3’lerin birbirine dokundurulması ile veri transferini sağlıyor.
Peki Samsung  Galaxy S 3 S Beam Özelliği Ne Kadar Hızlı?
S Beam NFC ile 1 GB’lık bir dosyayı 3 dakika içinde gönderebilir.10 MB’lık bir Mp3 dosyasını ise sadece 3 saniyede gönderebilirsiniz.

Samsung Galaxy S 3 Buddy Photo Share Özelliği 
Buddy Photo Share Özelliği sanki Faceookda resimlerinizi etiketler gibi çektiğiniz her resmi Facebook’da paylaşmasanız bile etiketlendirebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S 3 AllShare Play Özelliği 
AllShare Play özelliği sayesinde ise, Galaxy S 3 cihazınızla tablet, PC ve televizyonlar arasında, mesafeden bağımsız olarak, her türlü dosyayı anında paylaşabilirsiniz.Videoda bilgisayar ile telefonu aynı wifi ağı üzerinde buluşturup dosya paylaşımı yapılmaktadır.
AllShare Play’deki “Group Cast” özelliği ise videonun sonunda görüldüğü gibi aynı Wi-Fi ağı üzerinde bulunan birden fazla Galaxy S 3 ile ekranınızı paylaşabilme olanağını sunar

3.Videoda İse
İlk olarak Samsung Galaxy S 3’ün tasarımından bahsediliyor.Bilindiği gibi Samsung Galaxy S 3’ü büyük bir ekrana ama ekranının büyüklüğüne nazaran ince bir tasarıma sahip.Estetik köşe hatları ile sınıfındaki diğer Android Canavarları’ndan ayrılan Galaxy S 3 4,8 inç Super AMOLED HD (720×1280 piksel) ekrana sahip.
Samsung, Galaxy S 3’ün 8,6mm kalınlık ve 133g ağırlığa sahip.Samsung Galaxy S 2’nin de 133g olduğunu biliyoruz.Galaxy S 2’den daha büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen aynı ağırlıkta.

Samsung Galaxy S 3 Pop Up Play Özelliği
Bu özelliği bilgisayar kullanan birçok kişi özellikle farklı işleri aynı anda yaparken kullanıyor.Yani bir video izlerken aynı anda internette sörf yapabilir veya farklı programları kullanabilirsiniz.Samsung Galaxy S 3’ün ekranının bir bölümünde video oynamaya devam ederken siz maillerinizi kontrol edebilirsiniz.
Videoda İntelligent Camera olarak verilen özellik ise Samsung Galaxy S 3’ün Burst Shot ve Best Shot Özellikleri ise saniyede 20 kare fotoğraf çekmeyi ve bunların arasında Best Shot özelliği ile en güzeli seçmesidir.Bu özellikle Samsung Galaxy S 3’ün Türkiye Tv Reklamlarında var.

 

Bir Cevap Yazın