background img
Mar 10, 2013
0 0

Samsung Galaxy Note 3 Ekranı 5.9 inç olabilir

Yazar

samsung-galaxy-note-3

Kore medyasında dolaşan söylentilere göre Samsung yılın ikinci yarısında 5.9 inç ekrana sahip yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Akıllı telefonun ekran boyutuna bakıldığında Note 2 nin yeni versiyonu olabileceğini tahmin edebiliriz. İsim konusu hala belirsiz Note 3 de olabilir içinde Note 2 geçen bir isimde kullanabilirler.

Samsung Galaxy Note 2 den dünya genelinde 10 milyondan fazla cihaz sattı. Bu demek oluyor ki kullanıcılar büyük ekranı tercih ediyorlar. Note 2’nin ekranı 5.5 inçti. Note 3’ün ekranı 5.9 inç olabilir. Acaba bu büyüme nereye kadar gidecek ilerleyen yıllarda hep beraber göreceğiz.

Kore Times’ın haberine göre Samsung bu akıllı telefonda Exynos 5 Octa‘nın bir versiyonunu kullanabilir. Cihaz AMOLED ekrana sahip olabilir. bir başka söylenti de yeni telefonun Note 2’nin devamı değil yeni bir telefon tablet melezi olacağı yönünmde. Bunun ekranı ise 6.3 inç olabilir.

Samsung’un yeni modelini yılın ikinci yarısında (yaz aylarında) tanıtmasını bekliyoruz. O zamana kadar bu haberler söylentiden öte geçemeyecek.

Galaxy Note 3 te beklenen teknik özellikleri ise Exynos 5 Octa işlemci, 2 GB RAM, 13 MP lik arka kamera ve 2 MP lik ön kamera. Son dönem cihazlarında olduğu gibi bu galaxyde de S-Pen daha geliştirilmiş olabilir.

Kaynak: Androidauthority

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın