background img
Ağu 28, 2012
0 0

Samsung Galaxy Note 2’nin Teknik Özellikleri

Yazar

Samsung Galaxy Note 2 için geri sayım devam ediyor.

Yaklaşık iki hafta önce Samsung’un “New York’tan yayınlanacak en yeni Galaxy ile tanışmaya hazır mısınız?” sloganıyla tanıttığı telefon olarak Note 2′yi bekliyorduk fakat Samsung  Galaxy Note 10.1 tanıtımı yapıldı.Bu tanıtımdan sonra Galaxy Note 2 ‘ nin ilk tanıtım videosunu ilgili haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

İlk tanıtım videosundan sonra Tablet ve akıllı telefon melezi Galaxy Note 2′nin 29 Ağustos’da Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek olan IFA 2012 fuarında resmi olarak tanıtılmasını bekleniyor.

IFA 2012  için geri sayım başlamışken Güney Kore’den Samsung Galaxy  Note 2’nin teknik özellikleri ile alakalı bir haber geldi.Güney Kore’de yayın yapan Seoul Newspaper’ın iddiasına göre Galaxy Note 2 GT-N7100 model numarasını ile meraklıları ile buluşacak.

Galaxy Note 2’de beklenildiği gibi 5.5 inç 1280 x 720 piksel çözünürlüklü ekran bulunacağı iddialar arasında.
Ayrıca 1.4 GHz 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemciyle birlikte 3G ve 4G mobil geniş bant bağlantı desteği bulunacak.
Samsung Galaxy Note 2, Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çıkması bekleniyor fakat yayınlanan görselden de göreceğiniz gibi Galaxy Note 2’de Jelly Bean işletim sistemi bulunacak.

Galaxy Note 2′de esnek AMOLED ekran teknolojisi kullanılacak.Esnek AMOLED ekran teknolojisi sayesinde kavisli ekran yapısı ve azaltılmış kenar boşlukları bizleri Galaxy Note 2’de bekliyor.
Tasarım olarak Galaxy Note’un, Galaxy S 3 benzeri bir köşelerinden yuvarlatılmış bir prototipe sahip olması bekleniyor.
Samsung Galaxy Note 2,12 MP kamera ile çıkması bekleniyor fakat Seoul gazetesine göre Note 2’de 8 MP kamera mevcut.Ayrıca Sammobile’ın iddiasına göre ise Samsung Galaxy Note 2 iki farklı renk seçeneği ile ilk anda piyasaya çıkacak.Bunlardan birisi Seramik beyaz olarak gözüküyor ama Galaxy Note 2’nin 2.renk seçeneği TBD olarak gözüküyor ve hangi renk olduğu hakkında net bir açıklama yok.Galaxy Note 2’nin diğer renk seçeneğinin siyah yada Galaxy S 3’deki gibi çakıl mavisi olabileceği düşünülüyor.
Kaynak: Slash Gear , Seoul.co

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın