background img
Nis 11, 2013
0 0

Samsung Galaxy Mega 6.3 Detaylandırılıyor

Yazar

Samsung Galaxy MegaSamsung’un Galaxy Note ile başlattığı ve bir akıma neden olan  büyük ekranlı telefon-tablet melezi cihazlarına yeni bir seri ile devam etme niyetinde. Samsung yeni çıkaracağı büyük ekranlı telefonlarını Mega ismini verdiği yeni seriden devam ettirecek. İşte o serinin ilk cihazı olacak olan Samsung Galaxy Mega 6.3 hakkında son detaylar.

4 inç ekran boyutundaki telefonları büyük ekranlı olarak algılayan ve 4 inç boyutundan sonraki telefon boyutlarına Phablet (Phonetablet) ismini veren teknoloji Samsung, HTC, Sony gibi dünya devlerinin 2013 yılındaki amiral gemi modellerinin ekran boyutları ile yeni bir akım daha kazanmış oldu. Samsung ve Sony’nin 5 inç ekran boyutunu tercih ettiği yeni amiral gemi modellerine karşılık HTC 4.7 inç ekran boyutu tercih etti. Samsung’un Galaxy Note ile açmış olduğu büyük ekranlı telefon pazarı, bu sene iddialı modellerle zenginleşerek daha büyük ekranlı telefonları teknolojiye kazandırmaya hazırlanıyor.

Samsung’un Mega ismini verdiği yeni büyük ekranlı telefon serisinin ilk üyesi olması beklenen Samsung Galaxy Mega 6.3 modelinin detayları şirkete yakın kaynaklar tarafından paylaşıldı. Sammobile tarafından paylaşılan habere göre  Samsung Galaxy Mega 6.3 modelinde PLS HD ekran ve 1.7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci yer alıyor. 6.3 inç boyutundaki telefon tablet melezinde 1.5 GB RAM, 8 megapiksel arka kamera, 2megapiksel ön kamera ve 3200 mAh batarya yer alması bekleniyor.

Bluetooth 4.0, Wi-fi, A-GPS bağlantı seçeneklerinin yer aldığı cihazda Android 4.1 veya Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle beraber TouchWiz Nature arayüzü yer alacak.

7.9 mm kalınlık 88 x 167.6 mm ölçülerine sahip olması beklenen Galaxy Mega 6.3 modelinin Samsung iki farklı varyans ile satışa sunacak. 3G destekli GT-I9200 model numarası ve LTE destekli GT-I9250 model numarasına sahip Galaxy Mega 6.3 modelleri Mayıs ayı içerisinde siyah ve beyaz renk seçenekleri ile raflardaki yerini alacak.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın