background img
Eyl 13, 2012
0 0

Samsung Galaxy Camera Teknik Özellikler ve Fiyat

Yazar

Nikon’un Android 2.3 Gingerbread’li COOLPIX S800C sinden sonra Samsung da IFA 2012 Berlin’de android işletim sistemine sahip ilk kamerasını resmen tanıttı.

Samsung Galaxy Camera adıyla pazarda yerini alacak olan kamera Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olmasıyla birlikte COOLPIX S800C nin bir kaç adım önüne geçmeyi başarıyor. Galaxy Kamera şu an için piyasada bulunan en güçlü android işletim sistemine sahip digital kamera olma özelliğine sahip.

Samsung’un resmi sitesinde ürünün sloganı “Camera. Reborn” yani Kameranın Yeniden Doğuşu! Peki bakalım bu Galaxy Camera bu iddialı sloganın içini dolduran teknik özelliklere sahip mi ve kaç liradan satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Kamera Teknik Özellikler:

– 16MP BSI CMOS sensor
– 21X optik zoom
– 4.8-inch HD Super Clear LCD dokunmatik ekran
– 3G + Wi-Fi  veya 4G + Wi-Fi seçenekleri
– 1.4GHz quad-core CPU

Teknik özelliklerden sonra ürünün öne çıkan özelliklerini bazı ana başlıklar altında toparlayacak olursak:

SmartPro Mode: 10 farklı modda yüksek kalitede fotoğraf çekebilme şansına sahipsiniz.

Slow Motion Video: 720X480 çözünürlükte saniyede 120 frame çekim yapabilme şansına sahipsiniz.

121.2mm (4.77″) HD Super Clear Touch Display: Ekranın büyüklüğü ve kalitesi için aslında pek de fazla bir şey söylemeye gerek yok, 16:9 video oynatma özelliği ise muhteşem!

Voice Kontrol: Galaxy Camera’yı sesle kontrol edebiliyorsunuz. “Zoom yap, otomatik çekim, şimdi çek”

Photo Wizard: 65 farklı seçenekle çekmiş olduğunuz fotoğrafları düzenleyebilme şansına sahipsiniz.

Movie Wizard: Galaxy Camera video düzenlemek için de çeşitli seçenekler sunmayı ihmal etmemiş.

Smart Content Manager: Telefonun öne çıkan bir diğer özelliği olan Akıllı İçerik Yönetimi sayesinde telefon size pek çok kolaylık sağlıyor, hatta çekim kalitesi düşük olan fotoğrafları silmenizi bile öneren bir sistemden bahsediyoruz!

Share Shot: Bu özellik ve WiFi Direct sayesinde çektiğiniz resmi çektiğiniz anda yakınınızda bulunan cihazlarla paylaşabiliyorsunuz.

Auto Cloud Back-up: Bu özellik sayesinde çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak belirtmiş olduğunuz bulutta depolanıyor.

Seamless Connectivity (3G & WiFi / 4G & WiFi): Galaxy Kamera 2 farklı seçenekle karşımıza çıkıyor. İsterseniz 3G + WiFi isterseniz 4G + WiFi destekli cihaza sahip olabilirsiniz. Cihazın Android 4.1 Jelly Bean ile çalışması çektiğiniz resim ve videoları çok hızlı ve rahat bir şekilde paylaşma imkanı sunarken 1,650 mAh lik bataryaya sahip olması da 7 saate kadar bağlı kalmanızı sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

Engadget tarafından IFA 2012 de çekilen Galaxy Kamera hands on videosuna göz atalım:

Son olarak Nikon Coolpix S800C nin Amazon.com da 349 dolardan satışta olduğunu belirtelim ve Galaxy Camera’nın sanal marketlere ne zaman ve ne kadara geleceğini beklemeye devam edelim.Kaynak: SamMobile, Engadget , Samsung

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın