background img
Tem 2, 2013
2 0

Samsung ATIV Q Modelinin Fiyatı Belli Oldu

Yazar

Samsung ATIV QSamsung’un tablet ve notebook deneyimini aynı cihazda birleştirdiği hem Windows 8 hemde Android işletim sistemini bünyesinde barındıran Samsung ATIV Q modelinin fiyatı belli oldu. 

Samsung’un geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu etkinlikte tanıttığı notebook/tablet melezi Samsung ATIV Q modeli hem Windows 8 hemde Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini bünyesinde barındırıyor. Samsung’un “Windwos 8 mi Android mi?” sorularına cevap niteliğinde olan ürünü 13.3 inç 3200 x 1800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan ATIV Q modeli Full HD ekranlara göre 275 ppi değeriyle 2.8 kat piksel yoğunluğu sunuyor.

Acer Aspire R7 modelinin açtığı yoldan ilerleyen Samsung, hem laptop hemde tablet deneyimi sunan ATIV Q modeli ile alakalı henüz resmi bir fiyat bilgisi paylaşmadı fakat Almanya merkezli bazı online perakendeciler 1599€ ön sipariş fiyatı ile modeli listelerine ekledi. ARLT Computer 8 Temmuz’dan itibaren ATIV Q modelinin dağıtımına başlayacak. Haswell tabanlı 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Core i5 4500U işlemci ve Intel HD 4400 grafik işlemcisinin bulunduğu modelde 4 GB DDR3 RAM, 128 GB SSD dahili depolama ve micro SD kart desteği bulunuyor. 1.29 kg ağırlığa sahip olan ATIV Q modeli 327 x 217.8 mm ölçülerine sahip.

Samsung Galaxy Note serisinde yer alan S-Pen teknolojisinin yer aldığı ATIV Q modelinde 2 farklı kullanım modu yer alıyor. Kızak yardımıyla ekranının yukarı doğru itilmesi sonucunda tablet moduna geçen modelinde klavye kızak pozisyonuna göre stand görevi de görüyor. USB 3.0 ve HDMI özelliklerinin yer aldığı tablet/laptop melezinde tek tuşa işletim sistemleri arasında geçiş yapılabiliyor. Birbiri ile uyumlu olarak çalışan iki işletim sisteminin ön plana çıkan özellikleri diğer işletim sisteminde de etkin olacak.


Kaynak : Notebook Italia

**Görsel Cnet.com’dan alınmıştır.

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın