background img
Ara 20, 2012
0 0

Samsung 5.5 inç Esnek Ekran Tanıtacak

Yazar

Samsung Esnek Amoled EkranSamsung’ un 5.5 inç bükülebilir esnek ekran teknolojisi CES 2013′ te görücüye çıkıyor. İşte yeni bir teknolojik akım getirecek olan esnek ekran teknolojisi ile alakalı son detaylar.

Samsung’ un uzun süredir esnek ekran tanıtımı yapacağı konuşuluyordu. Merakla beklenen esnek ekran teknolojisini CES 2013 fuarında tanıtması bekleniyor. 5.5 inç 1280 x 720 piksellik esnek ekranlarını tanıtacak. 5.5 inçlik esnek ekranın 267 pp yoğunluğunda olması bekleniyor.

Samsung’ un daha önce 4.3 inç esnek Amoled ekran üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz. Samsung’ un esnek ekran teknolojisini daha büyük ekranlara da taşıyor olması büyük başarı. Kağıt inceliğinde olan ve değişik şekillere girebilen esnek ekran gelecekte birçok akıllı telefonda olacak gibi gözüküyor.

Samsung Electronics başkan yardımcısı Kwon Oh-Hyun‘ un paylaştığı bilgilere göre ise Samsung’ un yeni nesil ekran teknolojisi 2013 yılının 2. çeyreğinden itibaren seri üretime hazır hale gelecek. 2013 yılında özellikle Full HD telefonların daha fazla piyasaya hakim olacağını düşündüğümüzde Samsung’ un esnek ekranını 1280 p değerine yükseltmesi teknoloji ile  tanışmamız için çok beklemeyeceğimizin işareti.

Son olarak CES 2013′ ün 8-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olduğunu belirtelim.

Kaynak : CNET

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın