background img
Eki 10, 2012
0 0

Galaxy Note İçin S Pen SDK 2.2 Çıktı

Yazar

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Note serisi için S Pen SDK’inin yeni sürümünü yayınladı. Her ne kadar son kullanıcıyı doğrudan etkileyecek bir şey olmasa da geliştiricilerin yeni SDK’i kullanmasıyla son kullanıcıların S Pen ile yaşayacakları tecrübede de gelişmeler olacak.

S Pen SDK'i kullanan Samsung Galaxy Note 2

S Pen SDK, Android uygulaması geliştirenlerin uygulamalarına kolayca S Pen desteği eklemelerini sağlıyor. Bu şekilde geliştiriciler S Pen’in etkin olup olmadığı, ekranda hangi noktaya dokunduğu, S Pen’in ekrana bastırılma miktarı, yan düğmenin açık/kapalı durumu gibi bilgileri alıp kendi uygulamalarında kullanabiliyorlar. Ayrıca çizim ekranı ve imza tanıma da S Pen SDK’in uygulama geliştiricilere sağladığı ek imkanlardan bazıları. Geliştiriciler bu uygulama geliştirme kitini kullandıklarında S Pen tüm Note modellerinde (Galaxy Note, Galaxy Note 2, Galaxy Note 10.1) kullanıma hazır oluyor.

Yeni S Pen SDK 2.2, eski 2.1 sürümüne göre bazı geliştirmeler ve hata düzeltmeleri içeriyor. Samsung, geliştiricilere bu son sürümü kullanmalarını tavsiye ediyor. Yeni sürüm özellikle çizim ekranı ve imleçle ilgili geliştirmelere sahip.

S Pen SDK’i son kullanıcıların indirmesine gerek yok. Kullandığınız uygulamanın geliştiricisi yeni S Pen SDK’i kullanarak uygulamanın güncel sürümünü yayınladığı zaman indirirseniz yeni S Pen SDK özelliklerini kullanmış olacaksınız.Kaynak: Samsung

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın