background img
Ağu 13, 2013
0 0

PolyPad 7708 IPS Detaylı İnceleme

Yazar

PolyPad 7708 IPS Fiyat-performans tabletleri ile alakalı yapmış olduğumuz incelemelerde sırada PolyPad’in geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü 7 inç boyutunda Super IPS ekrana sahip olan PolyPad 7708 IPS modeli. İşte PolyPad 7708 IPS modelinin tüm teknik özellikleri ve detayları.

Herpa Uluslar Arası Ticaret’in ülkemizde piyasa sürmüş olduğu fiyat-performans tabletlerine bir yenisi daha eklendi. Uzun zamandır test merkezimizde bulunan PolyPad 7708 IPS-B modeli ile bolca vakit geçirdik ve hakkında yeterli bilgiye sahip olduktan sonra sıra bu bilgileri paylaşmaya geldi. PolyPad’in daha önce piyasaya çıkarmış olduğu 7 inç boyutundaki PolyPad 7408 ve PolyPad 7508 IPS modellerinden tasarım olarak ayrılan tabletin incelemesine ilk olarak tasarımından bahsederek başlayalım.

TASARIM

7.35 mm kalınlığa, 187 x 109 mm ölçülerine sahip olan tablet sadece 272 gram ağırlığında. Kalınlık olarak PolyPad’in daha önce piyasaya çıkarmış olduğu diğer 7 inç tabletlerden ayrılan PolyPad 7708 IPS modeli 2 farklı renk seçeneği ile teknoloji marketlerinde satılıyor. PolyPad 7708 IPS-W ve PolyPad 7708 IPS-B modelleri sadece renk olarak birbirinden ayrılıyor. Bizim incelediğimiz model siyah renkli olan PolyPad 7708 IPS-B modeli.

Tabletin tasarımında en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi hoparlörlerin konumu. Dik olarak tutulduğunda alt kısımda, yatay olarak tutulduğunda ise sol tarafta yer alan hoparlör sayesinde piyasadaki birçok fiyat-performans tabletinden daha üstün bir ses çıkışı sağlıyor. Tablette 20 Hz – 20k Hz N/S:>85% değerlerine sahip olan mikrofon ve hoparlör yer alıyor.

PolyPad 7708 IPS SesDik olarak tutulduğunda sol tarafta açma-kapama tuşu ve ses açma-kapama tuşu yer alıyor. Üst kısımda 3.5 mm’lik kulaklık girişi, micro USB ve HDMI girişi buluyor. Tek elle rahatlıkla kullanılabilen cihazın tuş kombinasyonları dikey kullanıma göre tasarlanmış. Dikey kullanımda sağ tarafta plastik bir koruyucu ile kapatılmış micro SD kart yuvası yer alıyor.

Tabletin arka panelinde alüminyum karışımı bir malzeme tercih edilmiş. Arka panelin tam ortasında PolyPad logosu yer alırkeni logonun altında, model numarası, Wi-Fi vb. yazılar bulunuyor.

PolyPad 7708 IPS Tasarim

DONANIM

PolyPad 7708 IPS modeline ismini veren 7 inç boyutundaki ekran 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. 216 ppi değerine sahip olan tablet, 7 inç tabletler piyasasında inç başına düşen değeriyle iddialı modeller arasında. PolyPad 7708 IPS modelinin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de Super IPS ekrana sahip olması. Bu da tabletin daha canlı renk sunmasını sağlıyor. Super IPS ekrana sahip olmasının sağladığı yararlardan bir tanesi de, ekranın sunmuş olduğu görüş açısı. Yüksek görüş açılarında bile tabletin ekranının sunduğu renk değişimi başarılı. Ekranın A+ kapasitif ekranı dokunamatik ekranı, fotoğraf veya web sitelerinde yakınlaştırmalarda oldukça başarılı.

PolyPad 7708 IPS modelinde ARM Cortex A-9 tabanlı 1.5 GHz hızında çalışan Amlogic 8726-MX çift çekirdekli işlemci yer alıyor. Bu işlemciye ise Mali 400 grafik işlemcisi eşlik ediyor. 1 GB RAM değerine sahip olan tablet bu RAM değeri ile güçlü grafik isteyen 3D oyunlarda başarılı bir performans sergiliyor. Need for Speed Most Wanted vb. oyunlarda nadiren de olsa bazı takılmalar yaşansa da tabletin oyun performansı gayet başarılı.

8 GB dahili depolamaya sahip olan tablet, 32 GB’a kadar micro SD kart desteği sunuyor.

PolyPad 7708 IPS modeli Wi-Fi 802.11 b/g/n kablosuz bağlantı seçeneğine sahip. Tasarım olarak alüminyum karışımı malzemenin kullanılması tabletin Wi-Fi çekim kalitesini etkilese de, tabletin Wi-Fi çekim kalitesi sınfındaki tabletlerle benzerlik gösteriyor. Tablete USB OTG kablosu ile takmış olduğumuz harici modem ile 3G internet keyfini sürebilirsiniz. Tabletin hangi 3G modemleri desteklediğine buradan göz atabilirsiniz.PolyPad 7708 IPS Mobil Modem

YAZILIM

PolyPad 7708 IPS modelinin yazılımı ile alakalı bilgi vermeden önce, tabletin tarafımıza ulaştıktan sonra güncelleme aldığını ve Google Play’de bazı oyun ve uygulamalarda yaşanan uyumsuzluk sorunun giderildiğini belirtelim.

Birçok fiyat-performans tabletinde görmeye başladığımız Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi PolyPad 7708 IPS modelinde de yer alıyor. Android geliştiricileri tarafından yayınlanan son bilgide Ginderbread işletim sistemini geride bırakan Jelly Bean işletim sistemi tableti akıcı bir arayüz katıyor.

Samsung Galaxy Note 10.1 modeli vb. tabletlerin kapasitif tuşları arasında yer alan “ekran yakalama” PolyPad 7708 IPS modelinde yer alıyor. Geri, Anasayfa, Son Uygulamalar, Ekran Yakalama, Ses Azaltma ve Ses Açma tuşları tablette kapasitif olarak yer alıyor. Tablette bu kapasitif tuşları kullanarak ekran görüntüsü alınabileceği gibi power tuşu+ fiziksel ses azaltma tuşlarına aynı anda basılarak da ekran görüntüsü alınabiliyor.

İnceleme merkezimize gelen fiyat-performans tabletlerinde denemiş olduğumuz gamepad PolyPad’in bu ürünün de çalışmadı.

PolyPad 7708 IPS modelinde bazı oyun ve uygulamaların yüklü olarak geliyor. Bu uygulama ve oyunlara Google Play vasıtasıyla yenilerini ekleyerek tabletinizin performansını test edebilirsiniz.

Tabletin kutu içeriğinde yer alan adaptör aracığıyla tablet şarj olurken, micro USB portuna takılacak olan USB kablosu aracılığıyla bilgisayarınızdan da tabletinizi şarj edebilirsiniz.Polypad 7708 IPS B

KAMERA

PolyPad 7708 IPS modelinde  0.3 megapiksellik ön kamera ve 2 megapiksellik arka kamera bulunuyor. bulunuyor.Ön kamera Skype benzeri programlarda görüntülü görüşme olanağı sağlıyor.

PERFORMANS ve BATARYA

PolyPad 7708 IPS modelinin kağıt üzerinde güçlü bir donanıma sahip olduğunu görüyoruz. Bu güçlü donanım pratikte de zaten özellikle güçlü donanım isteyen 3D oyunlarda başarılı performans sergiliyor. Tabi 4 çekirdekli bir tabletten beklenen performansın çift çekirdekli bir tabletten beklenmemesi gerektiğini de hatırlatalım.

Her android cihaz için uyguladığımız AnTuTu, Quadrant ve Nenamark testlerinden tabletin almış olduğu değerlere bakalım.

 • AnTuTu—– 7605
 • Quanrant—– 3323
 • NenaMark 2—– 39.0

Tablette 3000 mAh’lık batarya bulunuyor. Bu batarya ise çok yeterli bir performans sergilemiyor. Hem adaptör üzerinden hemde bilgisayardan şarj olabilen batarya yaklaşık 2 saatte tam olarak şarj oluyor. Ekran parlaklığı otomatik parlaklıkta(maksimum parlaklık değil), ses yarıya kadar açık olarak 720p formatında 1 saat  film izlediğimizde pil yaklaşık %30 azaldı. Wi-Fi açık halde ise yine batarya 1 saate %30 civarında bir azalma yaşıyor. 1 saatlik oyun performansında da tabletin bataryası yine yaklaşık %30 azalıyor.  Ortalama 4-5 saat yeten batarya kullanıma göre 2-3 saatte de tükeniyor.

Polypad 7708 IPS Benchmark

PolyPad 7708 IPS-B Teknik Özellikler

 • 7 inç 1280 x 800 piksel Super IPS ekran ( 5 noktadan dokunma desteği )
 • 1.5 GHz hızında çalışan ARM Cortex A-9 tabanlı Amlogic 8726-MX çift çekirdekli işlemci
 • Mali 400 GPU ( grafik işlemci )
 • 7.35 mm kalınlığında 187 x 109 mm ölçülerine sahip PolyPad 7708 IPS 272 gr ağırlığında
 • 1 GB RAM
 • 8  GB dahili hafıza ve 32 GB a kadar MicroSD desteği
 • 0.3 Megapiksel ön kamera, 2 Megapiksel arka kamera
 • Android 4.1.1 Jelly Bean İşletim Sistemi
 • 3000 mAh batarya
 • Wi-Fi 802.11 b/n/g/n, 3G desteği ( OTG kablosuyla ), HDMI

Bir Cevap Yazın