background img
Şub 3, 2013
0 0

PolyPad 7408 IPS Video İnceleme

Yazar

PolyPad 7408 IPSPolyPad ailesinin yeni modelleri arasında yer alan 7 inç boyutundaki IPS ekrana sahip olan PolyPad 7408 IPS modelinin video incelemesi ile sizlerleyiz. İşte PolyPad 7408 IPS modelinin video incelemesinin detayları.

PolyPad 7408 IPS modelini detaylı incelmesini burada sizlerle paylaşmıştık. PolyPad’in daha önce piyasaya sürmüş olduğu 7 inçlik 7200 ve 7208 HD modellerinden IPS ekranı ile ayrılan PolyPad 7408 ekran paneli ile PolyPad ailesinin diğer üyelerinden ayrılıyor. IPS ekran diyince akla ilk gelen iPad’in ekranı oluyor. Fakat bu tablette kullanılan IPS ekranın iPad’deki kadar iyi olmadığını belirtelim. Zaten fiyat-performans tabletini iPad ile kıyaslamak çok doğru olmayacaktır. Özellikle gün ışığında tabletin ekranının parlak ve karşıtlık değeri çok yeterli değil.Tableti kullanırken ekranda kendinizi görebilirsiniz. Gün ışığı haricinde tabletin ekranı gayet başarılı. Görüş açısının

Artık piyasadaki çoğu fiyat-performans tabletinde görmeye başladığımız ARM Cortex A-9 tabanlı işlmeci bu tablette de yer alıyort. Tablette 1.5 GHz hızında çalışan ARM Cortex A-9 tabanlı Amlogic 8726-MX çift çekirdekli işlemci ve Mali 400 grafik işlemcisi yer alıyor. Ayrıca 1 GB RAM değerine sahip olan tablet performans konusunda yeterli. Birçok oyunu test ettiğimiz tablette herhangi bir takılma durumu ile karşılaşmadık.

Tabletinize klavye-mouse seti bağlayabilirsiniz. Fakat 7 inç tabletlerde i,ğ vb. harflere dokunulduğunuzda diğer ı,g vb. harflerin çıkması klavye performansını etkiliyor. Bunun için gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.

PolyPad 7408 IPS’de 3G desteği bulunuyor. Tablette sim kart girişi bulunmamakta, 3G bağlantısı mobil modem aracılığıyla sağlanıyor.

8 GB dahili hafızaya sahip olan tablet microSD desteği sayesinde hafızasını arttırabiliyor. Tablete bağlanacak olan USB Flash bellekten de müzik,film vb dosyaları tabletinizde sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz. Filmlerde Türkçe altyazı karakter uyumu için altyazıları UTF8 formatında kaydetmelisiniz.

Son olarak tabletin pil performansına baktığımızda çok yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Tabletin 3000 mAh’lık bataryası yaklaşık 1-2 saatte tam olarak şarj oluyor. Ekran parlaklıklığı yarıda 1 saat 720p film izlediğimizde tabletin şarjı yaklaşık olarak %20 azaldı. Tablette 1 saat oyun oynadığımızda ise şarjı %30 civarında azaldı. Wi-fi açık halde ise yine bataryanız 1 saate %30civarında bir azalma yaşayacaktır. Yani tabletin şarjı birazda sizin kullanımınıza göre değişmekte. Ortalama 4-5 saat yeten batarya kullanıma göre 2-3 saatte de tükeniyor.

Video incelemede bazı alanlar gün ışığında çekilmiştir. IPS ekran bu alanlarda yeterli performans sergilese de ekranın parlaklık ve karşıtlık değeri yansıma oluşmasına çok engel olamıyor. Tabletin fiyat-performans ürünü olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda ekranı yeterli olarak görüyoruz.

Sözü daha fazla uzatmadan sizleri PolyPad 7408 IPS video incelemesi ile başbaşa bırakalım.

Bir Cevap Yazın