background img
Haz 1, 2014
0 0

Plastik Kasalı HTC One E8 Resmiyet Kazandı

Yazar

Yekpare alüminyum kasa tasarımı ile geçtiğimi Mart ayında resmiyet kazanan HTC M8’nin plastik kasalı versiyonu sonunda resmiyet kazandı. İşte plastik kasa tasarımına sahip HTC One E8 modelinin teknik özellikler,, fiyatı ve diğer tüm detaylar.

HTC M8 ile Android platformunda özellikle yekpare alüminyum kasa tasarımı ve çift LED flaş destekli çift lensli arka kamerası ile dikkat çeken HTC M8, 2014 yılında tanıtılan amiral gemi modellerine göre daha pahalı bir  fiyatlandırma stratejisinden dolayı çok fazla eleştirildi. HTC One M8 modelinin 16 GB dahili depolamaya sahip modelini ülkemizde 2499 TL’den satışa sunması telefonun lansmanından sonra telefona karşı oluşan beklentiyi bir anda eksi yöne çekti. Fiyatı konusunda çok fazla eleştirilen yeni amiral gemisi için daha uygun fiyatlı bir model arayışı içerisine giren Tayvanlı üretici yaklaşık 1 aydır sızıntıları devam eden plastik kasalı HTC One E8 modeline sonunda resmiyet kazandırdı.

HTC One Ace veya HTC One Neo ismi ile Android platfromuna katılacağı iddiaları gündemi meşgul eden telefonu için Tayvanlı üretici beklenilen isimler yerine HTC One E8 modelini tercih etti. HTC One E8 model ismi ile Çin’de resmiyet kazanan telefon için çok fazla detay vermeyen Tayvanlı üretici telefonda kullandığı ekran paneli konusunda detay paylaşmasa da HTC One E8 modelinin 5 inç Full HD ekran paneline sahip olduğu iddia ediliyor. HTC One E8 modelinde 2.5 GHz hızında çalışan Krait 400 mimarili Qualcomm Snapdragon 801 işlemci, Adreno 330 GPU, 2 GB RAM, 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, 2000 mAh batarya, Boomsound hoparlör ve plastik kasa tasarımına sahip. HTC One M8 için özel olarak üretilen DotView kılıfını HTC One E8 modeli için de üreten Tayvanlı üretici One E8 modelini sadece Çin pazarında mı satacak yoksa cihazı global pazarda da görebilecek miyiz, bu konuda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : HTC

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın