background img
Eki 6, 2012
0 0

Plague Inc. Nihayet Android’de

Yazar

Android cihazında zeka ve bulmaca oyunları oynamayı sevenlere gün doğdu. Halihazırda iOS’ta popüler olan Plague Inc. oyunu artık Android için de var. Piyasadaki birçok oyunun aksine Plague Inc.’de amacınız dünyayı kurtarmak değil. Oyunun isminden amacınızın ne olduğu anlaşılıyor aslında: İnsanlığı yok etmek. (Plague = Salgın hastalık) Ve emin olun, bunu yapmak sandığınız kadar kolay değil. Zira insanlar sürekli hastalığınızla baş edecek bir yol buluyorlar. Bu sebeple siz de hastalığınızın evrim geçirmesini sağlayıp yeni bir tehdit oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Plague Inc.’de 10 farklı hastalık, hastalık yayacak 50 ülke, binlerce “olay” ve hastalığınızı evrimleştirirken kullanabileceğiniz yüzlerce farklı özellik bulunuyor. Oyunun eğlenceli yapısını da bu çeşitlilik oluşturuyor.

Oyunda başarı sistemi ve ayrıca puan tablosu bulunuyor. Böylece oyun boyunca kazandığınız başarıları arkadaşlarınıza gösterebiliyor, puan tablosunda onları geçip havanızı basabiliyorsunuz.

Plague Inc. tamamlanmış bir oyun olmasına rağmen geliştiriciler oyunu geliştirmeyi bırakmış görünmüyor. Zira birçok yeni “olay”ın ve yeni bir hastalık türünün ekleneceği geliştiriciler tarafından açıklandı. Oyun Android 2.1 ve üzerinde çalışıyor. Bu yazıyı yazdığımız esnada Google Play üzerinde 1239 kişinin oyladığı Plague Inc. ortalama 4,3 puana sahipti. Yani oynayanlar eğleniyor diyebiliriz. Siz de Plague Inc.’i Google Play‘den ücretsiz olarak indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer hâlâ kararsızsanız, sizi oyunun tanıtım videosuyla baş başa bırakalım.

İndirmek için: Google Play
Geliştirici: Ndemic Creations

Kategoriler:
Oyun Canavarı

Bir Cevap Yazın