background img
Oca 8, 2013
0 0

PaperTab Bükülebilir Ekranlı Tablet

Yazar

paper-tab-1

Esnek veya başka bir deyişle bükülebilen ekran teknolojisi şu an teknoloji severlerin merakla beklediği konuların başında geliyor. Gelecekte mobil cihazların örneğin tablet veya akıllı telefonların bu ekrana sahip olması düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor.

Plastic Logic şirketinin bu konuda ki çalışmaları zaten biliniyordu. İntel’ in donanım desteğiyle ve Queen’s Üniversitesinden araştırmacılarla birlikte ilk prototip ortaya çıkmış oldu. Plastic Logic zaten bu bükülebilen ekran teknolojisi üzerinde uzun zamandır çalışıyormuş. Intel ve Queen’s Üniversitesi ile ortak yürüttüğü projede 10.7 inç esneyebilen, bükülebilen dokunmatik bir  elektronik kağıt tablet prototipi üretti. Bu günlerde gerçekleşen CES fuarında tanıtılan PaperTab yoğun ilgi görüyor.

paper-tab-2

PaperTab birden çok ekrandan oluşuyor. Ekranlar Sandy Bridge teknolojisi tabanlı Core-i5 işlemcisini paylaşıyorlar. PaperTab’ lar arasında bilgi alışverişi bir dokunuş kadar kolay videodan da anlaşılacağı gibi PaperTab’ lar bir donanıma bağlı çalışıyorlar. Ama iş hayatında kolaylık sağlayacağı kesin gibi görünüyor.

Tabiki bu yalnızca bükülebilen ekran. Tabletin esnek olabilmesi için donanımında esneyebilmesi gerekiyor. Bu şu an için mümkün görünmüyor. Fakat gelecekte neden olmasın?

Daha fazla fikir sahibi olmak için videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak : Engadget

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın