background img
Nis 29, 2014
1 2

Oyun ve Uygulamaların Anlık Bildirimlerini Kapatma

Yazar

Gecenin bir yarısı oyun veya uygulamalardan gelen bildirim seslerinden bıktıysanız bu haberimi tam size göre. İşte Android işletim sistemi cihazlarda oyun ve uygulamaların gönderdiği bildirimlerden kurtulmanın basit ama deliksiz uyku sağlayan yolu.

Mobil cihazlarının donanımsal özelliklerinin artmasıyla birlikte günlük hayatta bilgisayar üzerinden yaptığımız birçok işlemi artık mobil cihazlarımız üzerinden yapar oldu. Akıllı telefonların bu kadar hayatımıza girdiği günümüzde hayatımızı kolaylaştıran birçok uygulama mobil cihazlarımızda yerini aldı. 

WhatsApp, Line, Facebook, Hangouts, Twitter vb. iletişim ve için kullanılan uygulamaların olmazsa olmazı olan “push notification” yani anlık bildirim özelliği bazı oyun ve uygulamalarda can sıkıcı durumlar oluşturabiliyor. Özellikle gecenin bir yarısında oyuınlardan gelen anlık bildirimler uykunun en tatlı yerinde uyanmanıza neden olabiliyor.Android Uygulama BilgisiAndroid işletim sisteminin bir öncesi sürümü olan Jelly Bean işletim sistemi ile çok daha detaylandırılan bildirim sisteminde oyunların göndermiş olduğu anlık bildirimleri kapatmak için bildirim çubuğu üzerinde gelen anlık bildirimin üzerine basılı tutup uygulama bilgisi seçeneğini seçebilir Ayarlar/Uygulamalar kısmına giderek “Bildirimleri göster” özelliğini kapatabilirsiniz. Anlık bildirim göndermesini istemediğiniz herhangi bir oyun veya uygulamanın bildirimlerini bildirim gelmeden de Ayarlar/Uygulamalar menüsünden “Bildirimleri göster” kısmından kapatabilirsiniz.

Bazı telefonlarda “Bildirimleri göster” menüsü gelen anlık bildirimin üzerine basılı tutulması durumunda da karşınıza çıkabiliyor. Ayarlar/Uygulamalar menüsüne hiç girmeden “Bildirimleri göster” yanında yer alan onay seçeneğini buradan da kaldırabilirsiniz. Bildirimleri göster özelliğini kaldırdığınız oyun ve uygulamalardan hiçbir şekilde bildirim alamayacağınızı hatırlatalım.

 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın