background img
Eyl 23, 2013
0 0

Nokia’nın Android Projesi Devam Ediyor

Yazar

Andorid NokiaEylül ayının ilk günlerinde Microsoft tarafından Nokia’nın Cihazlar ve Servisler biriminin 7.2 milyar dolara satın alındığının duyurulması teknoloji dünyasında şok etkisi oluşturmuştu. Nokia bu seferde Android işletim sistemli bir cihaz üzerinde çalışmalar yapmasıyla gündemde.

Bir döneme damgasını vuran Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınması, artık akıllı telefon pazarında Nokia ismini görmeyeceğimiz anlamına geliyordu. Akıllı telefon pazarında dengelerin değişeceğinin ilk sinyali olarak algılanan bu satış öncesi Nokia’nın Mountain View ismini verdiği bir projeye başladığı ve satış sonrası halen bu projenin devam ettiği iddia ediliyor. New York Times ve Çinli kaynakların paylaştığı bilgilere göre Nokia, Android işletim sistemine geçiş için bir ekip kurarak 10 bin adet Lumia cihazda test etti. Nokia’nın Cihazlar ve Servisler biriminin  resmi olarak devir işleminin Kasım ayında yapılacak olmasından dolayı Nokia’nın Android işletim sistemi tabanlı mobil cihaz testlerine devam ettiğini iddia ediliyor.

Microsoft’a devir işlemi gerçekleştikten sonra Android işletim sistemine sahip bir Nokia cihaz görme şansımız tamamen ortadan kalkacak. Windows işletim sistemine sahip telefon pazarında liderliğe oynayan Nokia’nın satış sonrası piyasada adından daha çok söz ettireceği özellikle sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlardan görülüyor. 

Kaynak : Android Authority

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın