background img
Eyl 11, 2013
0 0

Nokia’dan Rakiplerine Twitter’dan Gönderme

Yazar

nokia-logo1Eylül ayının ilk günlerinde Microsoft’un Nokia’nın Cihazlar ve Servisler birimini 7.2 milyar dolara satın aldığının duyurulması teknoloji dünyasında şok etkisi oluşturdu. Akıllı telefon pazarında dengelerin değişmesi anlamına gelen bu satıştan sonra Nokia ismi akıllı telefon pazarında daha çok yer almaya başladı. Nokia satın alma haberleriyle arttırdığı popülaritesini şimdi de Twitter hesabından rakiplerine yaptığı gönderme ile korumaya çalışıyor.

Microsoft’un Nokia’nın Cihazlar ve Servisler birimini satın alması Windows Phone ve Android platformunda nasıl bir değişiklik oluşturacak henüz belli değil fakat bu satın alma mobil sektörü derinden etkileyecek gibi görünüyor. Satın alma işleminden sonra mobil sektörde adından daha çok söz ettirme niyetinde olan Nokia, farklı ülkelerdeki sosyal medya hesapları ile rakiplerine göndermede bulunmaya devam ediyor.

Nokia’nın son hedefi Apple’ın dün tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 5C ve iPhone 5S. Nokia’nın yeni iPhone modellerine Twitter’dan yaptığı göndermelere geçmeden önce Nokia’nın daha önce Android 4.4 KitKat, Samsung Galaxy S4 Zoom ve Sony Xperia Z1 modeli ile birlikte tanıtılan DSC QX-100 ve DSC QX-10 kamera aparatlarına yaptığı göndermelere göz atalım.

Nokia Galaxy S4 Twitter10x optik zooma sahip 16 megapiksel kamerası ile Samsung’un Galaxy S4’ün varyansları arasına kattığı Galaxy S4 Zoom modeli için ” Samsung galiba bunun gelmediğini görmedi #Lumia1020″ paylaşımı ile Samsung’a Twitter’dan göndermede bulunmuştu.

Nokia-Twitter-1Sosyal medyayı hem ürünlerini tanıtmak hemde rakipleriyle göndermede bulunmak için kullanan Nokia’nın bir sonraki hedefi Android’in yeni sürümü Android 4.4 KitKat olmuştu. Samsung Galaxy S4 ile Nestle KitKat görsellerini harmanlayarak Android 4.4 KitKat işletim sistemine göndermede bulunmuştu.

Nokia-Twitter-2Galaxy S4 Zoom ve Android 4.4 KitKat işletim sisteminden sonra sırada Sony’nin geçtiğimiz hafta tanıttığı kamera aparatları DSC QX-100 ve DSC QX-10 modelleri vardı. “Uyumlu gözükmüyorlar mı?” paylaşımı ile Sony’de Nokia’nın eğlenceli tweetlerinden nasibini aldı.

Son olarak dün tanıtımı gerçekleştirilen ve Apple’ın büyük umutlar beslediği uygun fiyatlı iPhone 5C ve altın sarısı renk seçeneğine sahip olacak olan Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 5S’e göndermede bulunan Nokia, Twitter’da fenomen olma yolunda hızla ilerliyor.

Nokia-Twitter-5“İmitasyon (kopyalama-taklit) en iyi iltifatdır” tweeti ile Apple’ın iPhone 5C modeli için üretttiği renkli kapakları da boş geçmeyen Nokia 34bin retweet rakamına bu paylaşımı ile ulaştı. gangsterler

Nokia-Twitter-4“Gerçek gangsterler altın telefon kullanmaz” tweeti ile de altın sarısı iPhone 5S, Nokia’nın son kurbanı oldu. Bakalım şirket yeni tweetlerinde hangi modelleri hedef alacak.

Kaynak : Nokia (Twitter)

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın