background img
Eki 2, 2012
0 0

Nikon Coolpix S800C Donanımsal Özellikler

Yazar

Ağustos ve Eylül aylarında Nikon ve Samsung’dan birbiri ardına Android işletim sistemli digital fotoğraf makinası hamleleri gelmişti. Nikon Coolpix S800C ve Samsung Galaxy Camera‘yı daha önceki yazılarımızda sizlere tanıtmıştık.

Bu yazımızda Android Central editörü Phil Nickilson’dan ilham alarak Nikon Coolpix S800C nin donanımsal özelliklerini daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Cihazın bataryası üzerindeyken ağırlığı yaklaşık olarak 184 gram. 3.5 inch büyüklüğünde ve 480×854  çözünürlüğe sahip OLED dokunmatik bir arka ekrana sahip. Lens aralığı 4.5 ile 45 mm arasında ve derinlik  f/3.2 ile f/5.8 arasında.

Coolpix S800C  1.6 GB dahili hafızaya ve 284 MB RAMe sahip, şüphesiz ki 1.6 GB hafıza yetmeyecektir ve SD Card ile hafızayı arttırmanız gerekecektir.

S800C”nin ana gövdesi plastik ve dokunduğunuz zaman plastik hissini alıyorsunuz. Tüm butonlar beklediğiniz gibi olması gereken yere konumlandırılmış. On/Off düğmesi kameranın üstünde yer alıyor ve hemen yanında bulunan LED göstergeden kameranın standbyda mı yoksa şarjda mı olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Objektif düğmesi kameranın üstünde öndeki Nikon yazısının hizasında yer alıyor.  Zoom kolu da bu düğmenin ön tarafında bulunuyor. Coolpix s800C de 10X optik zoom ve 4X dijital zoom olduğunu hatırlatalım.Dahili flash son derece iyi dizayn edilmiş ve flashlı çekimlerde her hangi bir aparat açığa çıkmadan gömülü flash son derece başarılı şekilde çalışıyor.

USB ve HDMI girişleri kameranın sağ tarafında bilek kayışığının altında ve üstünde yer alıyor.

Wi-Fi® (IEEE 802.11b/g/n) ve dahili GPS sistemi s800C nin donanım olarak ön çıkan diğer özellikleri.

Tam şarj edilmiş bir S800C ile yaklaşık olarak 140 fotoğraf çekebilirsiniz, bunu da 1050 mAh piline borçluyuz.

Android Central tarafından hazırlanan S800C hands on inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Coolpix S800C ile çekilmiş örnek fotoğraf ve videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Android Central , Nikon

* Yazımızda kullanılan görseller Android Central’den alınmıştır.

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın