background img
Haz 3, 2014
0 0

Nexus Cihazlar İçin Android 4.4.3 KitKat Fabrika İmaj Dosyaları Yayınlandı

Yazar

Apple’ın dün düzenlemiş olduğua WWDC 2014 etkinliğinde tanıtmış olduğu yeni işletim sistemi iOS 8’in iOS platformuna getirdiği yenilikler konuşulurken Google, uzun süredir merakla beklenen Android 4.4.3 KitKat güncellemesinin fabrika imaj dosyalarını Nexus cihazlar için geliştici sayfasında yayınladı. İşte Nexus 4, Nexus 5 Nexus 7, Nexus 10 için yayınlanan fabrika imaj dosyalarının detayları indirme linkleri.

Geçtiğimiz sene Ekim ayının son gününde Google’ın süpriz bir çıkış yaparak resmiyet kazandırdığı yeni işletim sistemi Android 4.4 KitKat, Android platformuna getirdiği yenilikler kadar aldığı güncellemelerle de yaklaşık 7 aydır gündemden hiç düşmedi. Nexus 5’de yaşanan kamera sorunu için Android 4.4.1 Kitkat güncellemesini yeni işletim sisteminin resmiyet kazanmasının yaklaşık bir ay ardından dağıtmaya başlayan Google, Android 4.4 KitKat işletim sistemi için 3 güncellemesini Nexus cihazlardan başlayarak dağıtmaya hazırlanıyor. Amerika’da Sprint operatörü için geçtiğimiz ay dağıtılan Android 4.4.3 KitKat güncellemesinin fabrika imaj dosyalarını Nexus 4, Nexus 5,  Nexus 7 2012 Edition, Nexus 7 2013 Edition ve Nexus 10 modelleri için geliştirici sayfasına konumlandırdı.

Nexus 7 2012 Editon modeliyle birlikte resmiyet kazanan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinde fabrika imaj dosyalarının güncellemenin dağıtılmasının üzerinden yaklaşık 2 hafta geçmiş olmasına rağmen yayınlanmamış olmasıyla yaşanan krizden sonra fabrika imaj dosyalarını yayınlama konusunda azami özen gösteren Google, Android 4.4.3 KitKat güncellemesini OTA yoluyla Nexus cihazlara dağıtmaya başlayamadan önce geliştirici sayfasında fabrika imaj dosyalarını geliştiricilerin hizmetine sundu.

Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 2012 Editon, Nexus 7 2013 Edition ve Nexus 10 için dağıtılan fabrika imaj dosyasını buradan indirerek cihazlarınızda deneyimleyebilirsiniz.

Kaynak : Android Central

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın