background img
Tem 25, 2013
0 0

Nexus Cihazlar İçin Android 4.3 Jelly Bean Yayınlandı

Yazar

Nexus Android 4.3Google-Asus işbirliğinin yeni ürünü olan yeni nesil Nexus 7 dün gerçekleştirilen etkinlikle resmiyet kazandı. Google’ın yeni nesil Nexus 7 ile birlikte kullanıma sunduğu Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi diğer Nexus cihazlar içinde yayınlandı.

Uzun süredir sızıntıları devam eden Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi yeni nesil Nexus 7’nin tanıtım etkinliğinde resmiyet kazandı. İlk olarak Google-Asus işbirliği ile hazırlanan yeni Nexus 7’de yer alan işletim sistemi Android 5.0 Key Lime Pie haberlerini bir başka bahara erteledi. Burada sizlerle tüm detaylarını paylaştığımız yeni Nexus 7 teknik özellikleri ile 7 inç tablet pazarının iddialı ürünleri arasında yerini aldı. Nexus 7 ile birlikte resmiyet kazanan Jelly Bean işletim sisteminin yeni sürümü Android 4.3 aslında çok büyük yenilikler getirmiyor. Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminin getirdiği yeniliklere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Nexus Android 4.3 Jelly Bean“Sundar Pichai ile kahvaltı” etkinliğinde Nexus cihazlar için 24 Temmuz’dan itibaren dağıtılacağı açıklanan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin imaj dosyaları yayınlandı. JWR66V inşa numarasına sahip yeni yazılımlar Google’ın Nexus cihazlarına yüklenebiliyor. Nexus 4, Galaxy Nexus, Nexus 7 ve Nexus 10 için yayınlanan JWR66V inşa numarasına sahip imaj dosyalarını buradan indirebilirsiniz. Android 4.3 ile birlikte geliştiriciler için Android 4.3 SDK’i da yayınlandı. Güncel abd dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 ve HTC One Google Edition modelleri için güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor. Nexus cihazları için güncellemenin OTA yoluyla dağıtılmaya başlandığını ekleyelim.

Kaynak : Google Developers

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın