background img
Haz 6, 2013
0 0

Nexus Arayüzlü Xperia Z Tanıtılabilir

Yazar

Xperia Z NexusGoogle’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği Google I/O 2013 etkinliğine damgasını vuran Nexus arayüzlü Galaxy S4 modelinden sonra Sony’nin CES 2013’e damgasını vuran suya ve toza karşı dayanıklı telefonu Xperia Z’ninde stok android arayüzlü modeli geliyor. İşte Nexus arayüzlü Xperia Z hakkında son detaylar.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’ün Google versiyonu olan stok android arayüzlü Galaxy S4 Google Edition modelinin, 26 Haziran’da Amerika’dan başlanarak satışa sunulacağı haberini burada sizlerle paylaşmıştık. Nexus arayüzlü Galaxy S4 modelinin duyurulmasından sonra Google yöneticilerinden Sundar Pichai, HTC One’ın da stok android arayüzlü modelinin de geleceğini doğrulamıştı. Nexus arayüzlü Galaxy S4 ve HTC One modellerinden sonra Japon devi Sony’nin de Nexus arayüzlü Xperia Z modelini hazırladığı iddia edildi.

Android Geeks’in Sony içerisindeki kaynaklarına dayandırdığı haberine göre piyasada oluşan stok android arayüzlü amiral gemisi furyasına Sony’de dahil oluyor. Hali hazırda Android’in açık kaynak projesi kapsamında stok android işletim sistemi yüklenebilen Xperia Z’nin stok android arayüzlü modelinin nasıl ilgi göreceği merak konusu.

Kaynak : Mobile Geeks

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın