background img
May 24, 2013
0 0

Nexus Arayüzlü HTC One Geliyor

Yazar

HTC One NexusGoogle’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği Google I/O 2013 etkinliğine damgasını vuran Nexus arayüzlü Galaxy S4 modelinden sonra HTC’nin de Nexus arayüzlü One modelini hazırladığı ortaya çıktı. İşte Nexus arayüzlü HTC One modeli hakkında son detaylar.

Samsung Galaxy S4’ün Google Edition sürümü olarak Haziran ayında öncelikli olarak Amerika’da satışa sunulacak olan stok android arüyüzlü Galaxy S4’den sonra, HTC cephesinden de stok android arayüzlü HTC One atağı geldi. Nexus arayüzlü HTC One modeli ile alakalı ilk iddialar Galaxy S4 Google Edition modelinin tanıtılmasından sonra ortaya atılmıştı. Bu iddialardan sonra stok android arayüzlü Galaxy S4 modelini sızdıran Russel Holly, stok android arayüzlü HTC One modelini 2 hafta içerisinde tanıtılacağını iddia etti.

Geliştirdiği Sense arayüzüne fazlasıyla önem veren Tayvanlı üretici Sense 5.0 arayüzü ile arayüzünü geliştirmeye devam etti. HTC First ile Facebook Home arayüzüne sahip bir telefon çıkarak HTC, Samsung Galaxy S4 ile rekabet edebilmek için Nexus arayüzlü HTC One modeline sıcak bakıyor.

Yaz aylarında raflarda yerini alması beklenen HTC One modeli, Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak. Samsung Galaxy S4’ün ilk anda sadece Amerika’da satışa sunulacağı haberinden sonra HTC One Google Edition modelinde sadece Amerika’da Google Play üzerinden satılacağı iddia ediliyor.

Kaynak : Android Central

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın