background img
May 22, 2013
0 0

Nexus Arayüzlü Galaxy S4 İlk Amerika’da Görücüye Çıkacak

Yazar

Galaxy S4

Geçtiğimiz hafta tüm dünyanın Youtube üzerinden canlı olarak takip ettiği Google I/O 2013 konferansında en çok dikkat çeken haberlerden birisi de Samsung’un 27 Nisan’da 155 ülkede birden satışa sunduğu ve 19 günde 6 milyon satış rakamına ulaşan yeni amiral gemisi Galaxy S4′ün saf android arayüzlü yeni versiyonunun (Google Edition)  haziran sonunda Google Play üzerinden satışa sunulacağı haberiydi.

Bu haberle beraber yeni bir akıllı telefon almak isteyen ve Samsung Galaxy S4 ve LG Nexus 4 seçeneklerini de ciddi ciddi düşünen tüm tüketiciler merakla 26 Haziranı ve öncesinde duyurulacak yeni haberleri beklemeye başladı.

Konu hakkında ilk kayda değer haber CNET UK’dan geldi. CNET’in Britanyalı editörlerinin Google yetkililerinden aldıkları bilgiye göre Nexus arayüzlü Galaxy S4 ilk olarak Amerika’da AT&T ve T-Mobile için satışa sunulacak, başlangıçta genel bir uluslararası satış olmayacak. Yani bu sefer sadece biz değil avrupalılar da telefonu beklemek zorunda kalacaklar belki de hiç bir zaman kendi ülkelerinden alamayacaklar. Bu konuda Google cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

26 Haziran’da satışa çıkacak olan Samsung Galaxy S4 Google Edition sim kilitsiz olarak 649 dolara alınabilecek. Galaxy S4’ün 16 GB olan dahili hafızasının yaklaşık 8 GB’ını Samsung’un ekstra uygulamaları ve TouchWiz arayüzü tarafından işgal edildiği düşünülürse saf android deneyimi vaat eden bu yeni versiyonun telefonun satışlarını çok ciddi arttıracağını tahmin etmek güç değil.

Kaynak: Android Central , CNET UK

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın