background img
Eki 15, 2014
0 0

Nexus Akıllı Saat ve Nexus Aksesuarlar Mı Geliyor?

Yazar

Android işletim sisteminin en güncel versiyonu  Android L işletim sisteminin tam ismini bugün açıklayacak olan Google, Android işletim sistemi için yayınladığı 3 yeni reklam videosunda bugün tanıtılacak olan yeni cihazlarla alakalı küçük bir ipucu vermiş olabilir.

Android işletim sisteminin yeni sloganı “Birlikte ol. Aynı olma.” sloganıyla duyurulduğu videolarda dikkat çeken detaylardan bir tanesi ise videoda yer alan maskotların sahip olduğu cihazlar. Google’ın yeni telefonu olmasına kesin gözüyle bakılan Motorola Nexus 6 ve HTC üretimi Nexus 9 tablet ile birlikte Google, Nexus akıllı saat ve Nexus cihazlar için özel olarak üretilmiş bluetooth kulaklığa resmiyet kazandırabilir. Moto X 2014 modeliyle birlikte resmiyet kazanan Moto Hint isimli bluetooth kulaklıkla dikkatleri üzerine çeken Motorola, Moto Hint benzeri bir kulaklık ile Nexus cihazların daha fazla ilgi çekmesini sağlayabilir.Moto Hint KulaklıkMoto Hint sesli komutlarla telefonunuzu kullanmanızı, telefon görüşmesi yapabilmenizi, sesli mesaj göndermenizi ve telefonuza gelen bildirimleri sesli olarak takip edebilmenizi sağlıyor.Google Glass’a “OK Google” komutuyla verilen sesli komutları kulaklığa taşımayı başaran Motorola, Nexus 6 modeliyle birlikte Nexus cihazlar için bluetooth aksesuar çıkışı sağlayabilirse Moto 360 modelinden sonra Lenovo bünyesinde tekrardan eski günlerine geri dönebilir.

Google Nexus akıllı saat iddiaları Android Wear işletim sistemi öncesi çok fazla gündemde yerini almış olsa da özellikle Android Wear işletim sistemi sonrası Google’ın yapmış olduğu işbirlikleri Nexus akıllı saat projesinin rafa kaldırıldığı iddiasını güçlendirmişti. Google’dan bugün her ne kadar Nexus akıllı saat ve Nexus cihazlar için bluetooth kulaklık tanıtımı yapması beklenmese de Android işletim sistemi için hazırlanan reklam videosu Google’ın süpriz bir çıkış yapabileceğini önünü açıyor.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın