background img
Eki 13, 2014
0 0

Nexus 9 Tablet 15 Ekim’de Tanıtılabilir

Yazar

Google-HTC işbirliği ile önümüzdeki günlerde raflarda yerini alması beklenen Nexus 9 tablet modelinin lansman tarihi ile alakalı ilk bilgi geldi. İşte Android platfromunun en güçlü tablet modeli olması beklenen Nexus 9’un teknik özellikleri ve lansman tarihi ile alakalı detaylar.

Apple, HTC, LG ve Samsung gibi akıllı telefon pazarının dev isimlerinin 2014 yılı için hazırlamış oldukları amiral gemi modellerini gördükten sonra sıra Google’ın 2014 yılı için Motorola ile birlikte işbirliğine gittiği Nexus 6 modeline geldi. Nexus 6 modeli ile alakalı sızıntı bilgilerinin internette yer almasından sonra Nexus tablet serisinde yerini alacak olan Nexus 9 ile alakalı detaylarda belli olmaya başladı.

Nexus 9Andorid L işletim sistemi ile raflarda yerini alması beklenen Nexus 9 modelinde Nvidia2nın 64-bitlik çift çekirdekli özelleştirilmiş Tegra K1 yongaseti yer alacak. Nexus 9 ile birlikte Android platfromunda 64-bit desteğini daha net şekilde sunacak olan Google, Nexus 9’da sunduğu donanımsal özelliklerle de Android tablet platformuna hareket getirmeyi planlıyor.

HTC tarafından üretilecek olan Nexus 9 modeli 8.9 inç 2560 x 1600 piksel ekran paneline ve 3 GB RAM değerine sahip olacak. Google Play Store haricinde HTC üzerinden global satışa da sunulacak olan Nexus 9 iddialara göre 15 Ekim’de düzenlenecek olan bir etkinlikle resmiyet kazanacak. 3 Kasım’a kadar Google Play Store üzerinden ön sipariş toplayacak olan Google 3 Kasım’da yeni tabletini satışa sunacak. Nexus 9 modelinin 399$’dan satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak : Phonadnroid

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın