background img
Eki 15, 2014
0 0

Nexus 6 ve Nexus 9 Öncesi Yeni Android Reklamları Yayınlandı

Yazar

Google, yeni Nexus cihazlarla birlikte nihai sürümünü Android platfromuna kazandıracağı Andorid L öncesi Android işletim sistemi için 3 yeni reklam videosu yayınladı. Andorid L’i müjdeleyen yeni reklam videolarında “Birlikte ol. Aynı olma.” sloganını benimseyen Google, Andorid işletim sisteminin yeni sloganını da böylece duyurmuş oldu.

Haziran ayında düzenlenen Google I/O 2014 etkinliğinde Android işletim sisteminin yeni sürümü Android L’e resmiyet kazandıran Google, yaklaşık 4 aylık beklemeden sonra Android L işletim sisteminin nihai sürümünü kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle 512 MB RAM’e sahip cihazlara da destek sunan Google, Android platfromunu tek çatı altında toplama niyetinde olduğunu Android L öncesi yayınladığı 3 yeni reklam filminde tekrardan ön plana çıkarıyor.

Bus Stop”, “Crowd” ve “Winnebago” isimleriyle yayınlanan reklam filmlerinde farklı cihaz üreticilerinin olduğunu ama tüm cihazların ortak paydasının Android işletim sistemiyle çalışması olduğunu eğlenceli bir şekilde vurguluyor.

“Bus Stop” ismi ile Youtube’da yerini alan videoda beş karakter otobüs durağında beklerken bir telefon sesi duyuluyor. Karakterlerden bir tanesi Nexus 6’yı temsil eden bir telefon çıkartıyor. Bu reklam filminde Google Nexus 6’yı temsil eden cihazda Android L işletim sistemi arayüzünü kullanıyor. Ayrıca reklam filmi bitmeden “Her türden insana, her türden telefon” sloganı ekranda yerini alıyor.

Android L (Lollipop) işletim sistemi öncesi eğlenceli animasyonlarla Android işletim sisteminin daha dinamik bir yapıda olacağını vurgulayan Google, bugün düzenleneceği etkinlikle merakla beklenen Nexus 6 ve Nexus 9‘a resmiyet kazandıracak.

 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın