background img
Eyl 12, 2013
0 0

Nexus 5 (LG D820) FCC Onayında Görüntülendi

Yazar

Nexus 5Android 4.4 KitKat’ın tanıtım videosunda ortaya çıkan Nexus 5’in detayları sızdırılmaya devam ediyor. İşte FCC onayında görüntülenen Nexus 5 (LG D820)’un tasarım detayları.

Eylül ayının ilk günlerde Google- Nestle işbirliği ile KitKat ismine sahip olan yeni Android işletim sistemi Android 4.4 KitKat’ın ilk duyurusu Android ve Crome OS şefi Sundar Pichai tarafından gerçekleştirlmişti. Android 4.4 KitKat ile alakalı detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Android KitKat heykelinin ofis bahçesinde yerini almasıyla alakalı bir video Google tarafından Youtube kanalına yüklenmişti. Fakat videoda henüz tanıtımı gerçekleştirilmeyen Nexus 5 olduğu iddia edilen cihazın yer alması Google’a geri adım attırdı ve Google videoyu gizli konumuna almıştı. Nexus 5‘in ilk kez görüntülendiği bu videoyu izlemek için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

LG D820/821 modellerinin geçtiğimiz günlerde FCC onayını alması Nexus 5 söylentilerini tekrardan alevlendirmişti. Ünlü Twitter hesabı Evleaks tarafından bu modellerin Nexus 5 olmadığı LG Optimus G2’in farklı varyansları olduğu iddia edilmişti. Evleaks daha sonra attığı farklı bir tweet ile geri adım attı ve LG D820/821 modelleri hakkında yanıldığını bildirdi.

Tüm bu gelişmelerden sonra FCC onayı alan LG D820 yani Nexus 5’e ait olduğu iddia edilen görüntüler Phone Scopp tarafından paylaşıldı. Paylaşılan raporda LG Optimus G2’nin Verizon versiyonunun donanımlarında özelleştirme isteği olduğu yer alsada fotoğraflardaki ürün LG Optimus G2 modelinden tamamen farklı bir tasarıma sahip. Yeni nesil Nexus 7’ın arka panelinde kullanılan plastik malzemeye benzer bir malzemenin kullanıldığı gözlenen Nexus 5, diğer Nexus cihazlara benzer tuş kombinasyonlarına sahip.

Paylaşılan bu görseller Android 4.4 KitKat‘ın videosunda yer alan Nexus 5’e benziyor. Nexus 5’in bu tasarımla tanıtılıp tanıtılmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Google’ın Ekim sonu Kasım başı gibi yeni Nexus cihazını tanıtması bekleniyor.

Nexus 5’in 5 inç ekran boyutuna ve 131.9 x 68.2 mm ölçülerine sahip olması bekleniyor. Ayrıca Snapdragon 800 MSM8974 işlemcisinin telefonun donanımsal özellikleri arasında yer alacağı iddia ediliyor.

Kaynak : Phone Scoop

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın