background img
Tem 11, 2013
0 0

Nexus 5 Ekim Ayında Tanıtılabilir

Yazar

Nexus5Samsung ve HTC’nin yeni amiral gemi modellerinin stok Android arayüzlü modelleri piyasada yerini alırken, Google’ın Nexus modelleri arasına yeni bir model daha katmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Google’ın 4.nesil telefonu olarak geçtiğimiz sene Ekim ayında tanıtılan LG Nexus 4 modelinden sonra yine LG-Google işbirliği ile yeni bir Nexus modeli hazırlandığı iddiaları artık daha çok gündemi meşgul etmeye başladı. LG’nin 7 Ağustos‘ta New York’da düzenleyeceği etkinlikle resmiyet kazandıracağı en güçlü telefonu Optimus G2‘nin temel alındığı Nexus 5 modeli Google’ın 5.nesil telefonu olarak Ekim ayında tanıtılacağı Kore medyasında yer bulmaya başladı. LG Optimus G2’nin teknik detaylarını ve ilk videosunu burada sizlerle paylaşmıştık.

Güney Kore medyası, Google yöneticilerinden Larry Page‘in LG’nin ürettiği prototipleri incelediğini donım olarak Optimus G2 modelinin referans alındığı uygun fiyatlı Nexus 5 modelinin Kasım ayında satışa sunulacağını iddia ediyor. LG Optimus G2 modeli 5.2 inç Full HD IPS ekran, 2.3 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 GPU ve 13 megapiksel kameraya sahip. 5 Ekim’de tanıtılması beklenen Nexus 5 ile birlikte Google’ın Android 4.3 Jelly Bean yada Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemini de tanıtması bekleniyor.

Kaynak : Android Authority

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın