background img
Eyl 4, 2013
0 0

Nexus 5 Android 4.4 KitKat Tanıtım Videosunda Ortaya Çıktı

Yazar

Nexus 5 Android 4.4Google’ın dün beklenmedik bir şekilde ilk duyurusunu gerçekleştirdiği Android 4.4 KitKat işletim sisteminin tanıtım videosu Google tarafından kısa süre sonra Youtube üzerinden kaldırıldı. Özel video konumuna alınan Android 4.4 KitKat videosunda Nexus 5’in yer aldığı iddiası gündemde.

Android  ve Crome OS işletim sistemi takım şefi Sundar Pichai‘nin Twitter ve Google Plus hesabından ilk duyurusuu yaptığı Android 4.4 KitKat işletim sistemi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Google-Nestle işbirliği ile KitKat ismine sahip olan yeni Android işletim sisteminin heykeli Android ofis bahçesinde yerini aldı. Google tarafından KitKat heykelinin ofis bahçesinde yerini almasıyla alakalı bir video geçtiğimiz saatlerde Youtube üzerinden yayınlandı. Fakat Google videoyu kısa süre sonra özel konumuna alarak Youtube’dan kaldırdı. Videonun farklı Youtube hesapları üzerinden yayılmasına engel olamayan Google, Nexus 4’ten sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni telefonu Nexus 5‘i bu videoda kazara gösterdi.

Videonun 38 saniyesinde piyasada satışta olmayan yeni bir Nexus cihaz Google çalışanlarının elinde ortaya çıktı. Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni nesil Nexus 7‘yi andıran model, Nexus 5 olabilir. Sağda yer alan Google çalışanın KitKat heykelini Nexus 4 ile çekmeye çalıştığı görüntüde soldaki Google çalışanın elindeki Nexus cihaz özellikle kamerasıyla dikkat çekiyor.

Google’ın videoyu Youtube’dan kaldırması cihazın Nexus 5 olduğu iddialarını güçlendiriyor. Google’ın Ekim sonunda tanıtması beklenen yeni Nexus cihazı videoda yer alan prototiple mi karşımıza çıkacak.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın